قیمت طلا و ارز در بازار امروز 6 اسفند

قیمت طلا و ارز در بازار امروز 6 اسفند

قیمت طلا و سکه امروز از رشد نسبی بهای جهانی طلا تبعیت نکرد و تحت تاثیر افت بهای دلار در بازار ارز بود که در آستانه روز مادر کاهش چشمگیری داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه در آغاز هفته جدید میلادی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار در برابر یوان با رشد قیمتی مواجه بود و به 1330 دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، نرخ مبادلات یوان چین با ۰.۶ درصد افزایش، به ۶.۶۷۳ یوان در برابر دلار آمریکا رسید. افزایش مذکور پس از اعلام این خبر روی داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ممکن است تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش ندهد.

قوی‌تر شدن ارزش یوان، قیمت طلا را برای چینی‌ها که بزرگترین مصرف کنندگان این فلز ارزشمند در جهان هستند کاهش می‌دهد.

ترامپ روز یکشنبه اعلام کرد: افزایش تعرفه‌ها روی کالاهای چینی که برای اواخر هفته جاری برنامه‌ریزی شده بودند، با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه مذاکرات تجاری چین و آمریکا در اواخر هفته گذشته، به تأخیر خواهد انداخت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA اظهار کرد: دلار در معاملات روز جاری پس از تمدید مهلت ترامپ برای افزایش تعرفه‌ها ضعیف شد و طلا با نزدیک شدن به زمان آغاز فعالیت بازارهای اروپایی و نیویورک ممکن است از صعود بازارهای سهام تحت فشارهای کاهشی قرار گیرد. با این حال تا زمانی که اطلاعات بیشتری درباره توافق تجاری منتشر نشود فشارهای کاهشی قابل توجه نخواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از تصمیم ترامپ برای تمدید مهلت افزایش تعرفه‌ها که تقاضا برای دارایی‌های پر ریسک را تقویت کرد، به اوج خود در پنج ماه اخیر صعود کردند. رشد بازارهای سهام، تقاضا برای طلا را محدود خواهد کرد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز (۶ اسفند ۱۳۹۷) تا ساعت 15، قیمت دلار برای فروش ۱۳،۶۵۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳،۴۵۰ تومان و ۱۳،۵۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵،۷۰۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۶۳ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵،۶۰۰ تومان و ۱۵،۷۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت 19، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و 550 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 650 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش حدود 100 هزار تومانی مواجه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای 18 عیار، 425 هزار و 225 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 2 میلیون و 650 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و 720 هزار تومان و 850 هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند