قیمت سکه طرح جدید ۴۴۰۰۰۰۰ شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۱

قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به رفت و برگشت بهای جهانی طلا و افزایش نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به چهار میلیون و 400 هزار تومان رسید.
قیمت سکه طرح جدید ۴۴۰۰۰۰۰ شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۱

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا امروز سه‌شنبه با توجه به رشد ارزش دلار کاهش یافت اما دوباره به محدوده ۱۴۲۵ دلار در هر اونس بازگشت.

براساس گزارش ایسنا، به گفته بنیامین لو، تحلیلگر شرکت “فیلیپ فیوچرز”، هفته گذشته صحبت‌های زیادی درباره کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا مطرح شد و تقویت انتظارات بازار باعث شد قیمت طلا اندکی بیش از حد افزایش پیدا کند. انتظار می‌رود طلا اندکی کاهش پیدا کند اما به دلیل تداوم انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره، همچنان بالای مرز ۱۴۰۰ دلار خواهد ماند.

رشد شاخص دلار آمریکا که در برابر سبدی از ارزهای بزرگ ۰.۲ درصد افزایش پیدا کرد، به جذابیت خرید طلا لطمه زد.

قیمت طلا هفته گذشته پس از اظهارات جان ویلیامز، رییس بانک فدرال نیویورک که امیدها به کاهش چشمگیر نرخ‌های بهره آمریکا را تقویت کرده بود، برای مدت کوتاهی از مرز ۱۴۵۰ دلار عبور کرد که در بیش از شش سال گذشته بی‌سابقه بود.

با این حال بانک فدرال نیویورک اعلام کرد این اظهارات درباره اقدام احتمالی در نشست ماه جاری بانک مرکزی آمریکا نبوده است.

انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست ۳۱ ژوییه خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد اما انتظارات برای کاهش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره تعدیل شده است.

بازارها همچنین منتظر هستند بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی پنج شنبه هفته جاری، تسهیل سیاست پولی خود را اعلام کند.

بر اساس گزارش رویترز، انتظارات برای تسهیل سیاست پولی از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان، بازارهای سهام را تقویت کرده و تقاضا برای طلا که دارایی بدون سوددهی به شمار می‌رود را کاهش داده است.

موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۵۷ درصد افزایش یافت و به ۸۲۵.۱۸ تن رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۹ دلار عقب نشینی کند زیرا حمایت در سال ۱۴۲۲ دلار را شکسته است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ تا ساعت ۱۷، قیمت دلار برای فروش ۱۲,۳۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۲۰۰ تومان و ۱۲۳۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۱۲ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۰۰۰ تومان و ۱۴۱۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با افزایش روبرو شده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۲ هزار و ۶۸۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و ۹۷۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز