قیمت سکه بهار آزادی به ۴۱۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۲۶

قیمت سکه بهار آزادی به ۴۱۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۲۶
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر رشد نسبی بهای جهانی طلا و ثبات نرخ ارز بود و بر این اساس قیمت سکه بهار آزادی به چهار میلیون و 100 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا دیروز جمعه در حالی بسته شد که قیمت طلا سومین هفته صعودی خود را طی کرد و بازارها در رقم ۱۵۱۴ دلار برای هر اونس تثبیت شد.

براساس گزارش فارس، با تقویت ارزش بازارهای بورس و ارزش دلار، قیمت طلا در معاملات روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی افزایش یافت اما نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی و نبود شفافیت در مورد جنگ تجاری آمریکا و چین سبب شد تا این فلز گران‌بها سومین هفته افزایشی را ثبت شد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۹٫۷۷ دلار کاهش ۱۵۱۳٫۵۲ دلار فروخته شد اما طی هفته گذشته بیش از یک درصد افزایش یافت.

شاخص دلار که ارزش این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی می‌سنجد، ۰٫۱ درصد افزایش یافت.

ارزش طلا از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون در بحبوحه افت ارزش اوراق قرضه جهانی و تشدید تنش‌ها بیش از ۱۰۰ دلار افزایش یافته است.

در اوایل هفته گذشته، برای نخستین بار در ۱۲ سال گذشته، ارزش اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا کمتر از اوراق دو ساله این وزارتخانه شد.

سرمایه‌گذاران بر ضیافت سالانه فدرال رزرو در این هفته تمرکز کرده‌اند که سرنخ هایی در مورد سیاست‌های این بانک به دست خواهد داد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ تا ساعت ۱۸، قیمت دلار برای فروش ۱۱,۶۹۵ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۶۰۰ تومان و ۱۱۷۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش ۱۳,۲۰۰ تومان گزارش شده است، همچنین در بانک مرکزی ۴۶۶۳ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۱۰۰ تومان و ۱۳۲۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸:۴۵، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۲۰۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه تمام طرح جدید نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۰ هزار و ۱۴۷ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ۹۳۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند