سکه امامی به ۱۲۶۴۰۰۰۰ تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۷

سکه امامی به ۱۲۶۴۰۰۰۰ تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۷

در پی معاملات امروز در بازار سکه و طلا، قیمت سکه امامی با حدود ۲۴ هزار تومان کاهش به سکه امامی به ۱۲۶۴۰۰۰۰ تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی نیز با افزایش قیمت همراه بود و ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ترس از COVID-19 دوباره به بازار سرازیر شده است و سرمایه گذاران دارایی های پرخطر را کنار می‌گذارند و به دنبال پناهگاه های امنی مانند طلا و دیگر فلزات گرانبها می گردند.

در روز پنجشنبه اطلاعات اولیه ای از یک سویه جدید ویروس کرونا منتشر شد که در نتیجه آن دارایی‌های پر ریسک مانند بازار سهام یک روند کاملا نزولی را در پیش گرفتند.

در حال حاضر اطلاعات بسیار کمی درباره سویه جدید ویروس کرونا در دست است و همین موضوع باعث نگرانی فزاینده ای می شود چراکه امکان آن وجود دارد که این سویه جدید از سویه غالب قبلی یعنی سویه دلتا شدید تر و بدتر باشد.

با توجه به این اخبار قیمت طلا در صبح روز جمعه برای مدت کوتاهی به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کرد اما با افزایش ارزش شاخص دلار در ادامه روز، قیمت طلا به شکل چشمگیری کاهش پیدا کرده و در عدد ۱۷۹۲ دلار هفته را به پایان رساند.

برخی از اقتصاددانان و تحلیلگران بازار گفته‌اند که گسترش نوع جدید در صورتی که شروع به تأثیرگذاری بر فعالیت های اقتصادی و جهت‌گیری آینده سیاست های پولی کند می‌تواند از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کند اما در غیر این صورت تاثیر چندانی نخواهد داشت.

از طرف دیگر به دلیل افزایش فشار تورمی، سرمایه گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو آغاز به افزایش نرخ بهره کرده و تا پایان سال آینده شاهد سه دفعه افزایش نرخ باشیم که در صورتی که سویه جدید کرونا شدید تر از انتظارات باشد می تواند بر روی این موضوع تاثیر بگذارد.

به گفته برخی از تحلیلگران فنی، سطح ۱۸۰۰ دلار در هر اونس طلا همچنان یک سطح روانشناختی حیاتی محسوب می شود اما با این حال سطح ۱۸۳۵ دلاری برای طلا بسیار پر اهمیت می باشد و برای صعودی شدن باید به بالای این سطح بازگردد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز هفتم آذر تا ساعت ۱۹، به رقم ۲۷ هزار و ۳۶۶ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۶ هزار و ۴۱۲ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار و ۸۸۹ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، به رقم ۳۰ هزار و ۹۷۹ تومان رسید.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۵۴ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۷۰۳ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۹۵ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۶۵ هزار و ۷۵۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

آخرین اخبار حوزه طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند