تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

آرامش در بازار طلا همزمان با رشد نسبی قیمت دلار

ضوابط خرید طلا و سکه

قیمت طلا و سکه امروز از تب و تاب افتاده‌ و بازار روندی آرام را طی می‌کند؛ طلای 18 عیار افزایش اندکی داشته و سکه امامی همچنان در کانال 17 میلیون تومانی پایداری می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز با نوسانات روزهای گذشته خداحافظی کرده و اندکی آرام گرفته است. معاملات هر گرم طلای 18 عیار امروز روی قیمت یک میلیون و 529 هزار تومان بازگشایی شده بود؛ در حال حاضر هم قیمت طلا در سطح یک میلیون و 532 هزار تومان قرار دارد.

قیمت سکه امامی هم که برای دو روز در کانال 17 میلیون تومانی پایداری می‌کرد، امروز این سطح را برای مقطعی کوتاه از دست داده بود. اما اکنون در سطح 17 میلیون و 48 هزار تومان قرار دارد. این سکه در ابتدای روز روی قیمت 16 میلیون و 975 هزار تومان بازگشایی شده است؛ حباب سکه امامی اکنون دو میلیون و 71 هزار تومان است.

قیمت سکه بهار آزادی هم امروز با رشدی اندک مواجه بوده است؛ این سکه امروز روی قیمت 16 میلیون و 147 هزار تومان بازگشایی شده بود که حالا با رشدی اندک به 16 میلیون و 152 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی در حال حاضر یک میلیون و 307 هزار تومان است.

نیم‌سکه امروز 9 میلیون و 250 هزار تومان معامله می‌شود و حباب آن یک میلیون و 831 هزار تومان است.

ربع سکه هم 6 میلیون و 250 هزار تومان قیمت خورده و حباب آن اکنون 2 میلیون و 533 هزار تومان است.

در همین حال سکه گرمی هم به 3 میلیون و 500 هزار تومان رسیده و حباب آن روی رقم یک میلیون و 669 هزار تومان قرار دارد.

کندشدن آهنگ رشد قیمت طلا و سکه با افزایش سرعت رشد دلار همزمان شده است که می‌تواند فرضیه کوچ پول از این دو بازار به سمت یکدیگر را تقویت کند. چرا که همزمان با افزایش سرکوب در بازار ارز، بازار طلا و سکه صعودی پرشتاب را آغاز کرده بود؛ حالا اما همزمان با رشد مجدد قیمت دلار، بازار فلز گران‌بها آرام گرفته است.

خبرهای بیشتر درباره طلا و سکه را اینجا بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند