قیمت‌های بازار طلا و سکه در معاملات امروز / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/10/2

قیمت‌های بازار طلا و سکه در معاملات امروز / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/10/2

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، اندکی کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و 802 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر چشم‌انداز تصویب بسته کمک مالی کرونایی در سنای آمریکا و شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۸۸۲ دلار و ۹۴ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته که شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا بازارها را بهم ریخت و سرمایه‌گذاران را متقاضی خرید دلار کرد، ۱.۳ درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۸۸۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۰.۳ درصد کاهش، در ۱۸۸۲ دلار و ۸۰ سنت بسته شده بود.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC در این باره گفت: بالا رفتن انتظارات تورمی به دلیل بسته کمک مالی کرونایی آمریکا باعث بالا رفتن قیمت طلا به عنوان پناهگاه امن دارایی در برابر تورم شده است. ابهامات پیرامون چشم‌انداز اقتصاد جهانی مانند وضعیت فعلی شیوع نوع جدیدید از ویروس کرونا احتمالا از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب لایحه کمک کرونایی ۹۰۰ میلیارد دلاری رای دادند. در مرحله بعدی این لایحه به سنا ارسال می‌شود و انتظار می‌رود تصویب شود.

در این بین، ارزش دلار قوی ماند و بازارهای سهام آسیایی تحت تاثیر شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس که به قرنطینه رفتن بیش از ۱۶ میلیون شهروند انگلیسی را به دنبال داشت و باعث بسته شدن مرزهای کشورهای متعدد جهان به روی انگلیس شد، عقب‌نشینی کردند.

در بخش تکنیکال، وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد اونس طلا ممکن است به سطح ۱۸۶۲ دلار سقوط کند زیرا بهبود از سطح ۱۷۶۴ دلار کامل شده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد صعود کرد و به ۲۶ دلار و ۴۵ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، ۱۰۰۵ دلار و ۱۰ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، در ۲۳۱۸ دلار و ۱۳ سنت ایستاد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌سه‌شنبه 2 دی ساعت 19، با 72 تومان افزایش نسبت به روز گذشته 25،519 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 25 هزار و 550 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 24 هزار و 550 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 2 دی ساعت 19، با 167 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 30،811 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 31 هزار و 200 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 30 هزار و 200 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون و 301 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و 802 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 142 هزار و 600 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 6 میلیون و 250 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 4 میلیون و 185 هزار تومان و دو میلیون و 335 هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند