قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز تابستان / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/6/31

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز تابستان / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/6/31

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف افزایش بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به سیزده میلیون و ۹۵ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار، اندکی افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۹۵۳ دلار و ۳۷ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۹۶۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

شاخص دلار در برابر سبدی از رقیبان ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی جذاب‌تر ساخت.

سرمایه‌گذاران اکنون منتظر اظهارات اعضای کمیته بانک مرکزی آمریکا شامل جروم پاول، رییس بانک مرکزی هستند که قرار است هفته جاری در برابر کمیته‌های کنگره حاضر شوند.

استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ در این باره گفت: تمرکز روی جروم پاول روی این موضوع خواهد بود که وی تا چه حد سنا را برای فراهم کردن اقدامات محرک مالی بیشتر در آمریکا که به ضعیف شدن ارزش دلار منتهی می شود و برای طلا مثبت خواهد بود، متقاعد خواهد کرد. با این حال طلا به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی و مزایای واکسنی که عرضه خواهد شد، راه دشواری برای صعود به ۲۰۰۰ دلار در پیش دارد.

طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون تحت تاثیر اقدامات محرک مالی بانک‌های مرکزی جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، حدود ۲۹ درصد رشد کرده است.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، طلا در بازه محدودی معامله می‌شود و در سطح ۱۹۷۵ دلار با مقاومت و در سطح ۱۹۳۵ دلار از حمایت برخوردار است.

بر اساس گزارش رویترز، عاملی که از قیمت طلا پشتیبانی کرده است، افزایش دوباره موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان است که باعث شده شهرهای بزرگ از دانمارک تا یونان محدودیت‌هایی را مجددا اعلام کنند. شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۳۰ میلیون و ۷۸۰ هزار نفر عبور کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۲۶ دلار و ۸۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری یک درصد صعود کرد و ۹۳۶ دلار و ۸۴ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد افزایش، به ۲۳۸۱ دلار و ۸۶ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز دوشنبه 31 شهریور ساعت 18، با ۳۴۲ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۶،۹۵۶ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۶ و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۸۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز دوشنبه 31 شهریور ساعت 18، با ۳۶۱ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۳۱،۷۹۱ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم دوازده میلیون و ۵۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سیزده میلیون و ۴۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 3 میلیون و ۹۲۵ هزار تومان و دو میلیون و ۳۵ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند