افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/9/4

افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/9/4

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به یازده میلیون و 398 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر چشم‌انداز ساخت واکسن کووید۱۹ و موافقت یک آژانس فدرال با فرآیند انتقال قدرت به جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۶ درصد سقوط کرد و به ۱۸۲۴ دلار و ۹۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۲.۲ درصد سقوط کرده و به پایین‌ترین حد در چهار ماه اخیر رسیده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۸ درصد سقوط کرد و به ۱۸۲۳ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۱.۹ درصد کاهش، در ۱۸۳۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شده بود.

مایکل لانگفورد، رئیس شرکت مشاوره ایرگاید در این باره گفت: شمار واکسن‌هایی که در راه است، به بازار این اطمینان را بخشیده که در مدت شش ماه اوضاع از وضعیت فعلی بهتر خواهد شد و در نتیجه قیمت طلا پایین‌تر رفته است.

بازارهای سهام آسیا پس از اینکه شرکت داروسازی استرازنکا اعلام کرد واکسن کووید۱۹ این شرکت تا ۹۰ درصد موثر بوده است، در سطح بالاتری ایستادند.

یک آژانس فدرال روز دوشنبه رسما با آغاز فرآیند انتقال جو بایدن به کاخ سفید موافقت کرد و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر نوشت که به تیمش دستور داده اقداماتی که لازم است را مطابق با پروتکل‌های اولیه انجام دهند.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت آی‌جی مارکتس اظهار کرد: این حقیقت که ما انتقال قدرت آرامتری بین رئیس‌جمهور متخب و ترامپ داریم، دلیل دیگری است که ریسک کمتری وجود دارد. شکسته شدن حمایت طلا در سطح ۱۸۴۰ دلار نشان می‌دهد که احتمال سقوط قیمت طلا به کانال ۱۷۰۰ دلار وجود دارد.

بر اساس گزارش رویترز، اما تحلیلگران خاطرنشان کردند که احتمال انتصاب جانت یلن، رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا به مقام وزیر خزانه‌داری، چشم‌انداز اقدامات محرک مالی و پولی بیشتر را تقویت می‌کند و به سود طلا خواهد بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری حدود یک درصد کاهش یافت و به ۲۳ دلار و ۳۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، ۹۳۳ دلار و ۹۳ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و در ۲۳۲۹ دلار و ۷۵ سنت ایستاد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 4 آذر ساعت 19، با 489 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 25،056 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 25 هزار و 50 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 23 هزار و 850 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 4 آذر ساعت 19، با 648 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 29،700 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 29 هزار و 700 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 28 هزار و 500 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم یازده میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و 398 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 64 هزار و 300 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 5 میلیون و 880 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 4 میلیون تومان و دو میلیون و 400 هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند