تحلیل یک کارشناس بازارهای مالی درباره آینده بازارها:

اتفاقاتی که احتمالا بازار جهانی را متاثر کنند / قیمت طلا چه می‌شود؟

اتفاقاتی که احتمالا بازار جهانی را متاثر کنند / قیمت طلا چه می‌شود؟

نشست بانک‌های مرکزی بزرگ یعنی استرالیا، کانادا و اروپا و همچنین انتشار آمار شاغلان امریکا رویدادهایی است که این هفته، بازار جهانی را تحت تاثیر قرار می‎دهد.

علی حیدری، کارشناس بازارهای مالی درباره مهم‌ترین رویدادهای بازار جهانی در تحلیلی برای تجارت‌نیوز نوشته است: بازار فارکس یک بازار ۲۴ ساعت باز است که از بامداد دوشنبه تا پایان شب جمعه در نوسان است. این بازار با هر گزارش اقتصادی یا رویداد سیاسی و حتی خبر اثرگذار، نوسان می‌کند.

در هفته پیش‌رو اجلاس سه بانک مرکزی بزرگ ( استرالیا، کانادا، اروپا )، تحلیل ادامه گفتگوهای برگزیت و انتشار خبر شاغلان امریکا اثرات شدیدی بر بازار خواهند گذاشت. از سوی دیگر در کل هفته خبرها و شایعات تنش کلامی بین امریکا و چین نیز می‌توانند به صورت موقت بازار را تحت تاثیر قرار دهند.

دلار امریکا: به احتمال قوی ادامه جنگ لفظی امریکا و چین عامل شاخص حرکت دلار در این هفته است. در حال حاضر دلار به پایین‌ترین سطح از اواسط ماه مارس تا الان رسیده است. بحران هنگ‌کنگ و تداوم تنش امریکا و چین شاخص‌های اقتصادی بین‌المللی را نگران‌کننده کرده است.

با تمام تفاسیر، دلار هفته را با صعود شروع خواهد کرد این صعود به‌خاطر خوش‌بینی به داده‌های اقتصادی امریکاست. می‌توان انتظار داشت که دلار روز جمعه با اصلاح و در ادامه با کاهش قیمت هفته را به اتمام برساند.

یورو: فعالان یورو این هفته کنفرانس خبری روز پنج شنبه ساعت ۱۷ به‌وقت ایران را پیگیر باشند. خانم لگارد در آخرین گفتگوهایش درباره رکود ابراز نگرانی کرده بود. رئیس بانک مرکزی فرانسه هم از تزریق مجدد نقدینگی به بازار خبر داده است.

پس می‌توان انتظار داشت که این جلسه یا جلسه بعدی، بانک مرکزی اروپا اقدام به تزریق نقدینگی در راستای خرید اوراق قرضه نماید. در این دوره احتمالا کمک پولی بانک مرکزی اروپا سبب رشد یورو در بازار خواهد شد. بنابراین برای جفت ارز یورو و دلار به‌طور میانگین انتظار نوسان در محدوده ۱٫۱۰۶۵۰ تا ۱٫۱۱۶۴۰ را خواهیم داشت.

پوند انگلستان: تقریبا رویداد یا خبر خاصی درباره پوند نداریم اما از این هفته خبرها و شایعات درباره ادامه گفتگوهای برگزیت در ۳۰ ژوئن سبب نوسانات لحظه‌ای در این ارز می‌شود. می‌توان انتظار داشت که بوریس جانسون سرسختانه به خروج حتی بدون توافق از این گفتگوها تن دهد. بنابراین می‌توان برای جفت ارز پوند و دلار انتظار نوسان در محدوده قیمت ۱٫۲۱۵۰ تا ۱٫۲۵۵۰ را داشت.

ین ژاپن: عدد ۲٫۶ درصد نرخ بیکاری سومین اقتصاد بزرگ دنیا اعلام شد. میانگین نرخ بیکاری ژاپن از ۱۹۵۳ تا ۲۰۱۹ برابر ۲٫۷ بوده است. احتمال دارد جفت ارز ین و دلار امریکا در محدوده قیمتی ۱۰۶٫۵۰ تا ۱۰۸٫۹۴ نوسان کند.

دلار استرالیا: تا روز سه‌شنبه ساعت ۱۰ صبح به‌وقت ایران، ثابت بودن خبر نرخ بهره می‌تواند به صعود دلار استرالیا کمک کند. هر چند پس از اعلام این خبر تا روز چهارشنبه صبح ساعت ۶ در بیشتر مواقع اصلاح و کاهش قیمت دلار استرالیا را خواهیم داشت.

همچنین احتمالا سرمایه‌گذاران دلار استرالیا تنش‌های تجاری امریکا و چین را مدام رصد کنند. بنابراین گمانه‌ها حاکی از آن است که جفت ارز دلار استرالیا و دلار امریکا در محدوده ۰٫۶۴۲۰ تا ۰٫۶۸۵۰ در نوسان باشد.

دلار کانادا: روز چهارشنبه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه رئیس بانک مرکزی کانادا سخنرانی خواهد داشت و نمی‌توان انتظار حرکت خاصی از این بانک را داشت. پیشنهاد بر این است که تریدرها در این هفته بیشتر نوسانات نفت را پیگیر باشند و بر همان مبنا روی دلار کانادا تحلیل انجام دهند. بر این اساس جفت ارز دلار کانادا و دلار امریکا در محدوده ۱٫۳۶۰۰ تا ۱٫۴۰۰۰ نوسان احتمالی خواهند داشت.

اونس طلا: ارزیابی سایت کیتکو نشان می‌دهد که اکثر سرمایه گذاران خرد و فعالان حرفه‌ای انتظار افزایش قیمت اونس طلای جهانی را در هفته جاری دارند . این هفته اونس در محدوده ۱۶۹۰ تا ۱۷۶۰ دلار نوسان خواهد داشت.

باید در انتها تاکید شود که تحلیل فوق برگرفته از بررسی اقتصاد کلان کشورهایی با اقتصاد قوی و اثرگذار در حیطه بین‌الملل است و این احتمال وجود دارد که هر نوع خبر یا رویداد این تحلیل را رد یا تایید کند.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند