در گفتگوی تجارت‌نیوز با رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران:

قیمت لپ‌تاپ معادل 10 سکه طلا / لپ‌تاپ و تبلت ارزان شد؟

قیمت لپ‌تاپ معادل 10 سکه طلا / لپ‌تاپ و تبلت ارزان شد؟

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران می‌گوید: در دل بازار تهران یک لپ‌تاپ با قیمت 100 تا 110 میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت این لپ‌تاپ لاکچری معادل قیمت 10 سکه طلا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در دل بازار تهران یک لپ‌تاپ با قیمت 100 تا 110 میلیون تومان وجود دارد. این خبر را رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران به تجارت‌نیوز می‌دهد. آنچه فعالان بازار می‌گویند قیمت این لپ‌تاپ لاکچری معادل خرید 10 سکه طلا است.

آیا این لپ‌تاپ‌های گران قیمت در بازار خرید و فروشی هم می‌شود؟ چه کسانی متقاضی این نوع لپ‌تاپ‌ها در بازار هستند؟

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران معتقد است که برای خرید این لپ‌تاپ‌ها در بازار تقاضای چندانی وجود ندارد. در بازار تهران ممکن است از هر 500 عدد تنها یک لپ‌تاپ 100 میلیون تومانی فروخته شود. این لپ‌تاپ فقط در بازار ایران گران نیست. بلکه این لپ‌تاپ در بازارهای جهانی هم با قیمت بالایی فروخته می‌شود.

بنابراین قیمت این لپ‌تاپ لاکچری با محاسبه هزینه‌های گمرکی در ایران با سایر کشورها حدود پنج تا شش درصد اختلاف دارد و گران‌تر است.

ویژگی لپ‌تاپ‌های 100 میلیونی

محمدرضا فرجی تهرانی درباره ویژگی این لپ‌تاپ 100 میلیون تومانی به تجارت‌نیوز گفت: از ویژگی‌های این لپ‌تاپ لاکچری شش گیگ گرافیک، 64 گیگ رم و یک ترابایت هارد است.
تعطیلی دو هفته‌ای تهران قیمت بسیاری از کالاها از جمله لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت را ارزان کرد. تجار دو عامل را علت اصلی کاهش قیمت لپ‌تاپ در بازار ایران می‌دانند:
1- کاهش قیمت ارز
2- تعطیلی دو هفته‌ای تهران و نبود تقاضا

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با تایید کاهش قیمت لپ‌تاپ اظهار کرد: کاهش قیمت ارز مهمترین عامل در ارزان شدن قیمت این کالا است. چنانچه در یک هفته آینده بازار ارز آرام باشد، قیمت لپ‌تاپ و تبلت هم ارزان می‌شود. این در حالی است که چنانچه قیمت دلار دوباره افزایش یابد قیمت لپ‌تاپ هم به حالت قبل باز می‌گردد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند