رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

آیا قیمت مصالح ساختمانی در سال ۹۸ ارزان می‌شود؟

آیا قیمت مصالح ساختمانی در سال ۹۸ ارزان می‌شود؟

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران می‌گوید: معتقدیم چنانچه نرخ ارز در سال ۹۸ به سمت تک نرخی شدن و روند باثباتی را طی کند قیمت مصالح ساختمانی ارزان خواهد شد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مصالح ساختمانی در سال ۹۸ ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: در این شرایط که اقتصاد کشور آبستن برخی تحولات سیاسی است نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی نسبت به قیمت اجناس برای سال ۹۸ داشت. معتقدیم چنانچه قیمت دلار در سال ۹۸ روند به سمت تک‌نرخی شدن و روند باثباتی را طی کند، قیمت مصالح ساختمانی ارزان خواهد شد.

اسماعیل کاظمی افزود: به هر حال نوسان قیمت دلار در افزایش قیمت مصالح ساختمانی یا هر کالای دیگر بی‌تاثیر نیست. در حقیقت تمام کالاهای تولید داخلی به نوعی به طور غیر مستقیم با نرخ دلار در ارتباط است.

او با اشاره به تاثیر افزایش نرخ بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی اظهار کرد: نرخ بنزین هم به‌طور غیرمستقیم بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی تاثیر دارد که امیدواریم با مدیریت مدیران دولتی این نرخ به شکل صحیحی افزایش یابد.

کاظمی گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه فضای کلان کسب‌وکار وضعیت قابل قبولی ندارد اما در حوزه مصالح ساختمانی با هیچ کمبودی مواجه نیستیم.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند