اکسکوینو

قیمت موبایل ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱/ موبایل ارزان می‌شود؟

واردات موبایل

قیمت انواع گوشی‌های موبایل سامسونگ، اپل و شیائومی را در بازار امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، مشاهده می‌کنید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جدول‌های زیر، قیمت موبایل در بازار امروز ۱۰ اردیبهشت (در مورد تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند)، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است.

البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد.تمامی مدل‌ها، دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزان‌تر به فروش می‌رسند.قیمت‌ها از سایت زومیت هستند.

10 10 10

قیمت موبایل پایین می‌آید؟

به نقل از زومیت، تولیدکنندگان چینی پرتعدادی در بازار گوشی‌های هوشمند حضور دارند و به‌طور مداوم محصولات خوش‌قیمتی را عرضه می‌کنند تا سهمشان از بازار موبایل افزایش یابد. همین موضوع باعث شده است که سامسونگ در بازار دستگاه‌های اقتصادی و میان‌رده با رقابت شدید چینی‌ها مواجه باشد.

سامسونگ تلاش کرده است قیمت مناسبی برای دستگاه‌های اقتصادی و میان‌رده‌‌اش در نظر بگیرد.

فشار وارده‌ی گوشی‌سازان چینی باعث شده است سامسونگ تصمیم بگیرد برای تولید برخی از گوشی‌های اقتصادی خود سراغ روش تولید مشترک موسوم به JDM برود.

به‌نوشته‌ی SamMobile، سامسونگ با شرکت‌های چینی همکاری می‌کند تا هزینه‌ی تولید شماری از گوشی‌هایش کاهش یابد.

گزارش جدیدی ادعا می‌کند سامسونگ در پی تأمین ۲۰ میلیون گوشی دیگر ازطریق شرکای چینی خودش است. در اغلب مواقع، گوشی های سامسونگ در خاک چین ساخته نمی‌شوند.

بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید گوشی سامسونگ هم‌اکنون در ویتنام فعال‌اند و این شرکت کارخانه‌هایی نیز در چین دارد.

گوشی‌های JDM سامسونگ در کارخانه‌های اختصاصی این شرکت تولید نمی‌شوند.

سامسونگ تا اندازه‌ای مشخص در فرایند تولید دخالت می‌کند و اطلاعات مربوط به مشخصات فنی و قابلیت‌های دستگاه را ارائه می‌دهد.

شرکای JDM چینی سامسونگ روی توسعه و طراحی محصول کار می‌کنند و آن را در کارخانه‌های خودشان می‌سازند.

سامسونگ در ابتدا قصد داشت ۵۰ میلیون دستگاه گوشی به روش JDM ازطریق شرکت‌های چینی تأمین کند.

دستگاه‌هایی نظیر گلکسی A03، گلکسی A03s، گلکسی A03 Core و حتی گلکسی A22 همگی در دسته‌ی گوشی‌های JDM قرار می‌گیرند و محصول همکاری مشترک شرکت‌های چینی Wingtech و Huaqin هستند.

گزارش‌های ضدونقیض می‌گویند سامسونگ تصمیم گرفته است تولید چند محصول پایین‌رده‌ی جدید خود را به شرکای JDM واگذار کند.

این شرکت در ابتدا قصد داشت گلکسی A03 و گلکسی A04s را به‌‌صورت اختصاصی بسازد؛ اما ظاهراً تصمیم گرفته است ۲۰ میلیون دستگاه از این گوشی‌ها را ازطریق شرکت‌های چینی تأمین کند.

سامسونگ با کاهش هزینه‌های تولید دستگاه‌های میان‌رده و اقتصادی می‌تواند قیمت ارزان‌تری روی آن‌ها بگذارد و احتمال فروش دستگاه‌هایش را در بازارهای رقابتی کشورهای در‌حال‌توسعه افزایش دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند