قیمت نفت از سد ۴۰ دلار گذشت

قیمت نفت از سد ۴۰ دلار گذشت

قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و نفت برنت برای نخستین بار از ماه مارس تاکنون به علت تقویت خوش بینی تولیدکنندگان بزرگ نفت، کاهش تولید خود را تمدید خواهند کرد، به بالای ۴۰ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و نفت برنت برای نخستین بار از ماه مارس تا کنون به علت تقویت خوش بینی تولیدکنندگان بزرگ نفت، کاهش تولید خود را تمدید خواهند کرد، به بالای ۴۰ دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت برنت با ۶۹ سنت افزایش ۴۰٫۲۶ دلار فروخته شد. نفت برنت تا ۴۰٫۵۳ دلار، بالاترین رقم از ۶ مارس هم افزایش یافته بود. نفت برنت روز گذشته افزایش ۳٫۳ درصدی را تجربه کرده بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۰۹ دلار افزایش ۳۷٫۹۰ دلار معامله شد.این نوع نفت نیز بالاترین رقم از ۶ ماه را ثبت کرد و به ۳۸٫۱۸ دلار در هر بشکه رسید. رشد قیمتی که دیروز ثبت کرد برابر با ۳٫۹ درصد بود.

هر دو شاخص نفتی به شدن در هفته‌های اخیر از کمترین ماه آوریل فاصله گرفته‌اند که بیشتر به علت ادامه بهبود روند اقتصادی در چین است در عین حال، کشورهای دیگر نیز به کندی در حال بازگشایی پس از قرنطینه گذاری برای محدود کردن شیوع کرونا هستند.

به گفته منابع آگاه، کشورهای عضو اوپک پلاس ممکن است کاهش تولید روزانه ۹٫۷ میلیون بشکه را تا ماه جولای یا آگوست ادامه دهند.

آوتار ساندو، تحلیلگر بازار گفت: «تاجران انتظار دارند تولید کنندگان بزرگ نفت بر سر تمدید توافق کاهش تولید توافق کنند.»

موسسه امریکن پترولیوم اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۹ می ۴۸۳ هزار بشکه کاهش یابد اما ذخایر بنزین و مواد نفتی افزایش یافته است.

منبع: فارس

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند