تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کدام محصولات ایران خودرو گران شد؟ / پژو ۲۰۶ رکورددار گرانی

کدام محصولات ایران خودرو گران شد؟ / پژو ۲۰۶ رکورددار گرانی

بعد از سایپا، ایران خودرو هم محصولات خود را رسما گران کرد. این شرکت خودروسازی امروز لیستی منتشر کرد که بر اساس آن قیمت ۲۶ محصول ایران خودرو رسما گران شده است. 

به گزارش تجارت‌نیوز، لیست جدید قیمت‌ محصولات ایران خودرو نشان می‌دهد که قیمت دو خودرو بدون تغییر مانده اما بقیه خودروها شامل افزایش قیمت شده‌‍اند.

کمترین افزایش قیمت مربوط به خودروی دناپلاس توربو اتوماتیک است. قیمت این خودرو پیش از این ۳۹۰ میلیون تومان بود. اما حالا قیمت آن با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۳۹۵ میلیون تومان رسیده است.

اما بیشترین افزایش قیمت مربوط به ۲۰۶ تیپ ۲ است. قبل از اعلام جدید قیمت‌های ایران خودرو، قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۱۲۷ میلیون تومان بود. اما در قیمت‌گذاری جدید، قیمت این خودرو بعه ۱۸۴ میلیون تومان رسیده است.

اما قیمت دو محصول هایما s5 و هایما s7  هیچ تغییری نداشته و همچنان با قیمت ۵۷۰ و ۶۷۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

اما افزایش قیمت محصولات ایران خودرو شامل کدام خودروها شده است؟

افزایش قیمت خانواده پژو

بیشترین افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو مربوط به خانواده پژو است. قیمت پژو ۲۰۶ با افزایش ۵۷ میلیون تومانی رکورد افزایش قیمت را زد.

قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز در اطلاعیه جدید به ۱۴۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش ۲۰ میلیون تومانی قیمت این خودرو در قیمت‌گذاری جدید است.

قیمت پژو پارس سال، پژو پارس دوگانه سوز و پژو پارس TU5 هم بین ۲۴ تا ۲۵ میلیون تومان افزایش اداشته است. در لیست جدید محصولات ایران خودرو، قیمت کارخانه پژو پارس سال ۱۶۴ میلیون تومن شده است. قیمت پژو پارس دوگانه سوز به ۱۷۰ میلیون تومان رسیده و قیمت جدید کارخانه پژو پارس TU5 حدود ۱۷۱ میلیون تومان است.

همچنین قیمت پژو  ۲۰۷ دستی فرمان هیدرولیک پیش از این ۱۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. اما در لیست جدید محصولات ایران خودرو قیمت ۲۰۷ دستی به ۲۰۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی ۱۸۱ میلیون تومان بود و حالا بر اساس اطلاعیه جدید ایران خودرو قیمت کارخانه این خودرو با ۳۰ میلیون افزایش به ۲۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

افزایش قیمت دنا

افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو، شامل انواع خودروهای دنا هم شده است. نکته قابل توجه اینکه کمترین افزایش قیمت خودرو مربوط به قیمت دنا پلاس توربو بود که تنها ۵ میلیون تومان افزایش یافت و به ۳۹۵ میلیون تومان رسید.

قیمت دناپلاس و دناپلاس اتوماتیک هم به ترتیب به ۲۲۴ و ۳۲۸ میلیون تومان رسید.

قیمت انواع مدل‌های رانا و سمند هم بر اساس اطلاعیه جدید ایران خودرو افزایش یافت. قیمت راناپلاس و راناپلاس پانورما افزایش داشت. همچنین قیمت سمند LX، سمند EF7 و سمند EF7 دوگانه سوز به ترتیب به ۱۵۵، ۱۵۶ و ۱۶۴ میلیون تومان رسید.

روز گذشته هم گروه خودروسازی سایپاف برخی از خودروهای خود را گران کرد. لیست قیمت جدید محصولات سایپا و میزان افزایش قیمت این خودروها را در لینک زیر بخوانید:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند