گفتگوی تجارت‌نیوز با رئیس اتحادیه آهن‌فروشان:

قیمت واقعی میلگرد چقدر است؟ / رانت 2 هزار میلیاردی در فولاد و آهن

قیمت واقعی میلگرد چقدر است؟ / رانت 2 هزار میلیاردی در فولاد و آهن

رئیس اتحادیه آهن فروشان تهران می‌گوید: از شبکه تولید فولاد و آهن یک رانت دو هزار میلیاردی وجود دارد که باید روند توزیع آهن و فولاد اصلاح شود. قیمت واقعی میلگرد هشت هزار و ۵۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه آهن فروشان تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت واقعی میلگرد چقدر است؟ به تجارت‌نیوز گفت: اکنون با ورود مجلس، دولت و قوه قضاییه قیمت آهن تا حدودی ارزان شد. در حال حاضر قیمت میلگرد 10 هزار و 200 تومان است؛ این در حالی است که هنوز قیمت میلگرد حباب دارد و قیمت واقعی میلگرد هشت هزار و 500 تومان است. معتقدیم از شبکه تولید فولاد و آهن یک رانت دو هزار میلیاردی در این بازار وجود دارد که باید روند توزیع آهن و فولاد اصلاح شود.

حمیدرضا رستگار افزود: از ابتدا نسبت به افزایش کذایی قیمت آهن مخالف بودیم. هر چند که با افزایش قیمت دستمزد کارگران و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه قیمت فولاد هم به طور طبیعی با نوسانی رو به رو می‌شود اما این افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد غیرطبیعی است. یعنی قیمت فولاد در بازار گران‌تر از قیمت واقعی‌اش است.

او اظهار کرد: هنوز بازار آهن ضابطه‌مند نیست. برخی با یک‌سری برنامه‌ریزی‌ها معتقد بودند که قیمت آهن نیز باید همانند سایر کالاها گران شود؛ در حالی که این افزایش قیمت آهن و فولاد عقلانی و منطقی نیست.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند