قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان افزایش نمی‌یابد

قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان افزایش نمی‌یابد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت کالاهای اساسی، به‌ویژه گوشت قرمز وارداتی باوجود تک‌نرخی شدن ارز، افزایش نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت کالاهای اساسی، به‌ویژه گوشت قرمز وارداتی باوجود تک‌نرخی شدن ارز، افزایش نخواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از صداوسیما، حمید ورناصری با اشاره به اینکه تاکنون گوشت قرمز با ارز مبادله‌ای ۳۸۰۰ تومان وارد می‌شد، افزود: باوجود افزایش نرخ ارز و تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومان گوشت وارداتی مخلوط گوشت و گوساله با همان قیمت هرکیلو ۳۳ هزار تومان عرضه می‌شود و تغییر قیمت نخواهد داشت.

وی گفت: توزیع گوشت قرمز با قیمت مصوب تنظیم بازار همچنان ادامه دارد و در ایام ماه مبارک رمضان نیز با قیمت گذشته انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: ذخایر گوشت مرغ و قرمز به اندازه کافی است و با توجه به میزان تولید مناسب گوشت مرغ نیازی به عرضه ذخایر نیست.

ورناصری درباره شرایط تخم‌مرغ در بازار گفت: تولید تخم‌مرغ در مرغداری‌های کشور به اندازه کافی است و در حال حاضر واردات تخم‌مرغ متوقف شده است و هیچ‌گونه نگرانی در خصوص افزایش قیمت‌ها نداریم.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کنترل شده و تولید تخم‌مرغ به شرایط مناسب بازگشته است اما چنان‌‎چه احساس شود کمبودی وجود دارد تقاضا از طریق واردات تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: تخم‌مرغ با ارز حدود ۵ هزار تومان وارد می‌شد که با تک‌نرخی شدن ارز قیمت تخم‌مرغ وارداتی کاهش خواهد یافت.

ورناصری در خصوص قیمت نهاده‌های تولید در بخش دام و طیور افزود: هیچ‌گونه افزایش قیمتی در نهاده‌های وارداتی کنجاله، سویا و ذرت نداریم و این شرایط در هر دو بخش دولتی و خصوصی یکسان است و بخش خصوصی مکلف است با قیمت گذشته نهاده‌ها را در اختیار مرغداران و دامداران قرار دهد.

وی تاکید کرد: پرداخت تفاوت ارز مبادله‌ای ۳۸۰۰ تومان با ارز ثابت ۴۲۰۰ تومان به بخش خصوصی در صورت ارائه اسناد ثبت سفارش به بانک عامل و بانک مرکزی انجام می‌شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند