قیمت گوشت گوسفندی به ۵۶ هزار تومان رسید

قیمت گوشت گوسفندی به ۵۶ هزار تومان رسید

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش قیمت این نوع گوشت به ۵۶ هزار تومان، تصریح کرد: خواستار برخورد جدی مسئولان با قاچاق دام هستیم.

علی اصغر ملکی از افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار طی هفته‌های اخیر خبر داد و گفت: قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه درحال حاضر برای مغازه‌داران بین ۵۰ تا ۵۱ هزار تومان و با ۱۰ درصد سود برای مصرف‌کنندگان حدود ۵۶ هزارتومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره اینکه چرا با وجود توقف صادرات، نرخ گوشت گوسفندی همچنان رو به افزایش است؟، افزود: برای صادرات دام مجوز صدور نمی‌شود اما قاچاق دام از کشور همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: واردات گوشت نیز ادامه دارد اما با توجه به نزدیکی عید قربان، کمبود دام و رشد قیمت دلار که منجر به افزایش قاچاق دام زنده از کشور شده است، نوسانات بازار گوشت تداوم پیدا کرده است.

ملکی با تاکید بر اینکه خواستار برخورد با قاچاق دام زنده از کشور به‌صورت جدی هستیم، گفت: شرایط هفته به هفته بدتر می‌شود و برای عید قربان نیز نگرانی داریم ضمن اینکه تصورما این است با افزایش بیشتر قیمت هم مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه دام زنده در مناطق مرزی به عراق و ترکیه و از جنوب کشور به کشورهایی مانند امارات، کویت و قطر قاچاق می‌شود، افزود: خواستار نظارت و کنترل خیلی بیشتر مسئولان بر این موضوع هستیم چرا که علاوه بر گوشت گوسفندی بازار گوشت گوساله نیز چندان تعریفی ندارد و همه روزه شاهد افزایش نرخ هستیم.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند