قیمت گوشت در ۱۷ مهر ۱۴۰۰ (فهرست قیمت)

قیمت گوشت در ۱۷ مهر ۱۴۰۰ (فهرست قیمت)

قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد. در این میان، رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با امضای شیوه‌نامه میان کشور‌های مبداء و مقصد دام زنده با ایران و انجام ترانزیت میان این کشور‌ها قاچاق دام در کشور از بین رفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت انواع گوشت قرمز در هفدهم مهر ۱۴۰۰ به شرح زیر است.

قیمت‌ها به تومان است (بازار):

راسته با استخوان گوسفندی

۱۴۳,۰۰۰
ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۶۸,۰۰۰
کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۵۶,۰۰۰
ران پاک کرده گوساله

۱۶۶,۰۰۰
سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۵,۰۰۰
گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰
قلوگاه گوساله

۱۴۶,۰۰۰
گردن گوساله

۱۲۶,۰۰۰
قلم گوساله

۱۵,۰۰۰
سردست گوسفندی

۱۲۵,۰۰۰
ماهیچه گوساله

۱۶۳.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۲,۰۰۰
نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۴.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۲,۰۰۰
نیم شقه ران گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰

قاچاق دام به کشورهای عربی وجود ندارد

در این میان، رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با امضای شیوه‌نامه میان کشور‌های مبداء و مقصد دام زنده با ایران و انجام ترانزیت میان این کشور‌ها قاچاق دام در کشور از بین رفته است.

علی صفر ماکنعلی گفت: کشور‌های جنوب خلیج فارس سالانه حدود ۸ میلیون راس دام زنده سبک نیاز دارند و چون اختلاف قیمت بسیار سنگین بود عده‌ای دام زنده ایرانی را به روش‌های مختلف به این کشور‌ها قاچاق می‌کردند.

وی گفت: با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این موضوع پیگیری شد و چون کشور‌های قطر، کویت، عراق و امارات تمایل به واردات دام زنده داشتند و از سوی دیگر کشور‌های ترکیه، ارمنستان و گرجستان تمایل به صادرات داشتند بین ایران و این کشور‌ها شیوه نامه چند جانبه‌ای مبادله شد تا ایران ترانزیت دام از کشور‌های مبداء به مقصد را انجام دهد.

ماکنعلی تصریح کرد: هم اکنون در قالب آن شیوه نامه‌ها، دام زنده از ترکیه، ارمنستان و گرجستان به ایران می‌آید و از طریق ایران به همه بازار‌های هدف می‌رود و همین موضوع باعث شده همه نیاز دام زنده کشور‌های عربی از ایران تامین شود و هیچ ترجیح و تمایلی برای خرید دام زنده قاچاق در کشور‌های عربی وجود نداشته باشد چرا که قاچاق دام زنده هزینه و ریسک بالایی دارد.

وی گفت: در حال حاضر به صورت روزانه بیش از هزار راس گوسفند و ۲۰۰ راس گوساله از مسیر ایران ترانزیت می‌شود (فارس).

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند