قیمت گوشت امروز 2 بهمن 1401/ واردات گوشت منتفی شد؟

قیمت گوشت امروز 17 آذر 1401 اعلام شد

طبق وعده مسئولان قرار بود تا این هفته گوشت گرم وارد بازار شود تا قیمت گوشت کاهش یابد ولی تا به حال این اتفاق نیفتاده و قیمت گوشت بدون تغییر نسبت به روز گذشته به فروش می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت گوشت در میادین میوه و تره بار اعلام شد. این درحالی است که هنوز از واردات گوشت در کشور خبری نیست.

با وجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش از عرضه گوشت گرم وارداتی برای کنترل قیمت گوشت خبر داده بود، ولی مدیر بهره برداری سازمان میادین میوه و تره بار تهران می‌گوید که هنوز گوشتی تحت عنوان گوشت گرم وارداتی وارد میادین نشده است.

مقدسی زاده آخرین وضعیت عرضه گوشت گرم وارداتی در میادین را تشریح کرد و گفت: پیرو جلساتی که برگزار کردیم برنامه ریزی‌های لازم برای توزیع گوشت گرم وارداتی در سطح گسترده صورت گرفت ولی تا به این لحظه گوشتی تحت عنوان گوشت وارداتی وارد میادین میوه و تره بار نشده است.

وی ادامه داد: ۱۹۶ مرکز را برای عرضه آماده کردیم که شامل ۲۲ میدان میوه و تره بار اصلی و ۱۷۴ بازار زیر مجموعه آن است.

این مقام مسئول در سازمان میادین میوه و تره بار که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، افزود: مسئولان مربوطه وعده داده اند که از فردا صبح توزیع گوشت گرم وارداتی صورت بگیرد. آمادگی خود را اعلام کردیم و به محض ورود توزیع آغاز خواهد شد.

وی در خصوص خالی بودن غرفه های عرضه گوشت گرم در میادین نیز گفت:متاسفانه به دلیل عدم تناسب قیمت، اکثر بهره برداران ما در میادین نتوانستند گوشت مورد نیاز خود را تامین کنند. از طرفی محدودیت‌هایی وجود دارد و میادین امکان افزایش قیمت ندارند. البته توزیع گوشت منجمد سه هفته‌ای می‌شود که آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش کمتر از دو هفته پیش مدیرکل دفتر بازرگانی کالاهای کشاورزی از واردات گوشت گرم به کشور خبر داد و اعلام کرد که برای تامین نیاز بازار داخلی و بر اساس تفاهم نامه‌ای که با بخش خصوصی منعقد کرده‌ایم قرار است گوشت گرم گوسفندی وارد کشور شود و با قیمت هر کیلو ۲۰۰ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها عرضه شود و انتظار می‌رود از اواسط هفته بعد واردات گوشت گرم گوسفندی را به کشور داشته باشیم.

قیمت گوشت قرمز در دوم بهمن ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۱۹۶,۰۰۰
ران کامل ممتاز گوسفندی

۲۷۲,۰۰۰
کف دست گوسفندی با ماهیچه

۲۱۵,۰۰۰
ران پاک کرده گوساله

۲۳۵,۰۰۰
سر دست پاک کرده گوساله

۲۱۰,۰۰۰
گردن گوسفندی

۱۷۵,۰۰۰
قلوگاه گوساله

۱۶۵,۰۰۰
گردن گوساله

۱۵۰,۰۰۰
قلم گوساله

۵۹,۰۰۰
سردست گوسفندی

۱۸۰,۰۰۰
ماهیچه گوساله

۲۲۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۱۴۵.۰۰۰
نیم شقه سردست گوسفند

۲۳۰.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۲۱۰,۰۰۰
نیم شقه ران گوسفندی

۲۶۰,۰۰۰

منبع: تحلیل بازار

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند