لزوم افزایش تولید نفت کشور از طریق قراردادهای خارجی

لزوم افزایش تولید نفت کشور از طریق قراردادهای خارجی

بیژن زنگنه: برای توسعه تولید نفت کشور به رقم ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار به سرمایه‌گذاری نیاز داریم و لازم است از طریق قراردادهای خارجی، تولید نفت کشور را افزایش دهیم.

وزیر نفت گفت: برای توسعه تولید نفت کشور به رقم ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار به سرمایه‌گذاری نیاز داریم که در داخل موجود نیست، بنابراین لازم است از طریق قراردادهای خارجی، تولید نفت کشور را افزایش دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیژن نامدار زنگنه امروز در بیست و نهمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: برای حفظ عزت ایران و اسلام و برای پیشرفت کشور امروز هم به مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها و افتخارآفرینی جهادگران در دوران دفاع مقدس نیاز داریم.

وی افزود: در دوران جنگ برای دفاع از کشور، تلاش شبانه‌روزی می کردیم، امروز هم برای ایجاد اشتغال و توسعه کشور باید شبانه روزی فعالیت کنیم.

وزیر نفت با بیان این‌که باید ارزش های ایثارگری و فداکاری‌های دوران دفاع مقدس باید به نسل جوان منتقل شود ادامه داد: در آغاز کار دولت یازدهم، میزان تولید نفت به کمتر از 1 میلیون تن کاهش یافته بود که با تلاش فراوان و علیرغم مخالفت‌های برخی کشورهای اوپک در خارج و انتقادهای برخی در داخل، تولید نفت کشور به میزان تولید پیش از تحریم‌ها بازگشته است.

نامدار زنگنه با اشاره به این‌که بیشتر وزیران موفق دولت، سابقه فعالیت در جهاد سازندگی دارند گفت: برای دفع شر از جمهوری اسلامی ایران باید با عقلانیت و تدبیر و فداکاری، شبانه‌روزی تلاش کنیم؛ مشکلات کشور با شعار حل نمی‌شود. در مقابل فرزندان شهدا، مسئولیت سنگینی داریم و برای عزت کشور باید از جان و آبروی خود نیز بگذریم.

برای حل مشکلات اقتصادی به عزمی جهادی نیازمندیم

وی مشکلات کشور را بیکاری، رشد اقتصادی، برهم خوردن تعامل با دنیا، بانک، اقتصاد و وضعیت معیشت مردم دانست و اظهار کرد: برای حل این مشکلات  به عزمی جهادی نیازمندیم. وزارت نفت کار خود را با اهداف متعدد شروع کرده اما تولید به دلیل نبود سرمایه در حال کاهش است.

زنگنه افزود: تولید را با زحمت زیاد افزایش دادیم اما قیمت نفت پایین آمد و همه من را مقصر می‌دانستند. اگر من حرف عربستان را قبول می کردم منافع کشور به خطر می‌افتاد.

با بیان این‌که به خاطر این قرارداد‌ها توهین‌های بسیاری را تحمل کردم گفت: وزیرانی مانند آخوندی و  هاشمی سابقه جهادی دارند این‌ها کسانی بودند که برای عکس یادگاری به جبهه نرفته بودند. به ما  تهمت زدند که پای خارجی‌ها را به کشور باز کرده و به ملت خیانت ‌کرده‌ایم. می‌خواهیم کشور را آباد کنیم اما نمی‌خواهیم شر درست شود و با شعارزدگی کارها را خراب کنیم.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند