لزوم تامین رفاه کارگران برای کمک به تولید داخلی

لزوم تامین رفاه کارگران برای کمک به تولید داخلی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: افزایش رفاه و نشاط اجتماعی کارگران به‎ عنوان مهره‌های کلیدی تولید هدف ماست که در نتیجه افزایش بهره‌وری و تولید محصولات باکیفیت را در جامعه کار و تولید به‌دنبال خواهد داشت.

محمدحسین ریاحی در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش فقر و دیگر آسیب‌های اجتماعی گفت: بسیاری از فعالیت‌ها در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیازمند مقدماتی از پیش تعریف شده است که باید به صورت یکپارچه و زنجیروار به هم وصل شود تا جامعه‌ای با نشاط و عاری از آسیب را داشته باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به نام‌گذاری پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته کارگر، اظهار کرد: هفته کارگر فرصت مناسبی برای تجلیل از مقام شامخ کارگرانی است که به عنوان قشری زحمت‌کش و نجیب بدون هیچ‌گونه توقعی تلاش می‌کنند که کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند تا علاوه بر کسب روزی حلال، باعث گردش چرخ‌های اقتصادی کشور در بخش‌های تولید، خدمات و کشاورزی شوند.

رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تولید با کیفیت را منجر به قطع وابستگی به کشورهای خارجی دانست و افزود: کارگران که پیشروان عرصه تولید هستند نقش بسزایی در این امر دارند و باید برای حل مشکلات معیشتی و افزایش رفاه و نشاط اجتماعی کارگران به عنوان مهره‌های کلیدی تولید برنامه داشته باشیم.

ریاحی در ادامه به شعار سال نیز اشاره و خاطر نشان کرد: برای این که بتوانیم به تولید محصولات داخلی کمک کنیم باید موانع آن دسته از قوانین و مقرراتی که در حوزه کارگری و کارفرمایی باعث ایجاد محدودیت می‌شود را با مطالعه علمی به حداقل ممکن برسانیم.

وی خواستار مشارکت و تعامل سازنده تمامی دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای اجرایی شدن هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های مربوط هفته کارگر شد.

در ادامه این جلسه مدیران عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود در خصوص برگزاری برنامه‌های این هفته پرداختند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند