جلسه سران سه قوه درباره اوضاع بغرنج بورس برگزار نشد

جلسه سران سه قوه درباره اوضاع بغرنج بورس برگزار نشد

جلسه مهم سران سه قوه برای بهبود اوضاع بغرنج بورس که قرار بود دیروز برگزار شود ، بدون اعلام دلیل تشکیل نشد و احتمالا” به دوشنبه آینده یا روزهای دیگر موکول شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه دو روز پیش مجلس و تایید محمدباقر قالیباف، قرار بود وضعیت بغرنج بورس و مشکلات ۴۶ میلیون سهامدار در جلسه دیروز دوشنبه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح شود اما این جلسه بدون اعلام دلیل ، تشکیل نشد و احتمالا” به دوشنبه آینده و شاید یا روزهای دیگر موکول شد.

احتمالا” بحران کرونا که منجر به تعطیلی دو هفته مجلس شده در عدم برگزاری جلسه سران قوا ، موثر بود.

قالیباف گفته بود: از آنجا که بورس موضوع مهمی است، با اولویت در دستور اولین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا است. بنابراین به همه همکاران و مردم اطمینان می دهم همه سعی و تلاش را بکار گیریم تا بتوانیم با تصمیماتی به بورس کمک کرده و نگرانی سهامداران را برطرف کنیم.

براساس این گزارش، درحالی دیروز تجمعی اعتراضی سهامداران متضرر در مقابل مجلس برگزار شد که پیشنهادات گروهی از مدیران و فعالان خبره از طریق تماس تلفنی و پیام به دو نفر از نزدیکان سران قوا داده شده است.

محور خواسته های فعالان خبره و پیشکسوت و قدیمی بازارسرمایه شامل مواردی چون تزریق نقدینگی، کاهش نرخ سود بانکی، ارایه مشوق ها مالیاتی به شرکت ها، بازگشت بخشی از درآمد ۵۲ هزار میلیارد تومانی سال گذشته دولت از بورس، تعیین تکلیف سهام عدالت و مشخص کردن قیمت تقریبی ارز و نرخ تسعیر ارز، استقلال بازار سرمایه و حضور رئیس سازمان بورس در هیات دولت، عمل به وعده سال گذشته تزریق منابعی از صندوق توسعه ملی، آزادسازی قیمت ها در بورس کالا و قیمت خودرو، فروش اوراق در بازار توسط دولت با هدف خرید سهام، اصلاح قانون تجارت و … است.

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: بورس پرس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند