کد خبر: 156179

برگزاری لیگ ستارگان بورس برای اولین بار در کشور

لیگ ستارگان بورس امسال برای اولین بار با حمایت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در بین ده دانشگاه برتر تهران برگزار شد، مسابقاتی که از مصادیق ارزشمند ارتباط دانشگاه و صنعت سرمایه‌گذاری در بورس بود.

سرویس بازار -

پانیذ نوربخش: یکی از دغدغه‌های اصلی دانشگاهیان و فعالین صنعت در کشور، همواره ارتباط موثر بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با محیط کسب‌وکار بوده است. لیگ ستارگان بورس امسال برای اولین بار با حمایت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در بین ده دانشگاه برتر تهران برگزار شد، مسابقاتی که از مصادیق ارزشمند ارتباط دانشگاه و صنعت سرمایه‌گذاری در بورس بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، کوروش شمس مدیرعامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز می‌افزاید: در دنیا این گونه مسابقات و چالش‌های معامله‌گری در بورس سابقه‌ای چندساله دارد، در ایران نیز امسال با خوش‌فکری مسئولین سازمان بورس و اوراق بهادار و مقارن با پنجاه‌ساله شدن بورس در ایران، شاهد برگزاری اولین دوره از این گونه مسابقات بودیم.

وی می‌گوید: برگزاری این مسابقات علاوه بر بهبود فضای فرهنگ سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار، در جامعه نیز باعث شناسایی نخبگان دانشگاهی توسط نهادهای مالی کشور جهت جذب دانشجویان در محیط کار می‌شود. از دید دانشجویان و نخبگان دانشگاهی نیز، شرکت در این مسابقات به عنوان رزومه عملی تلقی خواهد شد که بعد از اتمام تحصیل و در هنگام جذب در محیط کار، نقطه قوت ایشان خواهد بود.

شمس خاطرنشان می‌کند: سرمایه‌گذاری در بورس به عنوان یکی از انواع اشتغال‌های نوین، امروزه در ایران جایگاه رو به رشدی را به خود اختصاص داده است و سرمایه‌گذاران حتی با سرمایه‌های اندک می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در بورس و استفاده از مزایای آن اقدام نمایند. برگزاری و ادامه‌دار بودن مسابقاتی از این دست در ایران، باعث بهبود فضای این دسته از اشتغال‌های نوین در جامعه خواهد شد و به تبع آن هدایت هرچه بیشتر سرمایه‌های مردم به تولید و اشتغال در کشور را موجب می‌شود.

مدیرعامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه یادرآور می‌شود: به نظر می‌رسد که ادامه این مسابقات در سال‌های آتی با پشتوانه علمی و عملی سازمان بورس و اوراق بهادار باعث هم‌افزایی سرمایه‌گذاران، نهادهای مالی و دانشجویان کشور می‌شود.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.