ماجرای فروش سهمیه سوخت در پمپ بنزین‌ها

ماجرای فروش سهمیه سوخت در پمپ بنزین‌ها

به تازگی دیده شده که برخی از جایگاه‌داران سوخت اجازه استفاده از کارت جایگاه برای سوخت‌گیری را نداده و رانندگان را به سوخت‌گیری با کارت شخصی خود وادار می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها اخباری نظیر فروش سهمیه سوخت با نرخ آزاد در جایگاه‌های سوخت در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است، موضوعی که طبق قانون جرم محسوب می‌شود.

چگونه تخلفات جایگاه‌داران را گزارش کنیم؟

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور، با اشاره به شکایت از برخی جایگاه‌داران سوخت، گفت: از سال ۸۶ همزمان با سهمیه‌بندی بنزین، سامانه ثبت شکایات مردمی در خصوص فعالیت مجازی عرضه سوخت با شماره تماس ۰۹۶۲۷ آغاز و از سال گذشته به صورت ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی ادامه دارد.

او ادامه داد: آن دسته از افرادی که با مشکلاتی از این قبیل در جایگاه‌های عرضه سوخت روبرو می‌شوند می‌توانند با شماره ۰۹۶۲۷ سامانه ثبت شکایات و پاسخگویی تماس حاصل و شکایت خود را ثبت کنند.

کاهی تصریح کرد: مردم در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل در جایگاه‌های سوخت شماره جایگاه، ردیف سوخت‌گیری و شماره تلمبه را یادداشت و در سامانه اعلام کنند تا ظرف مدت ۷۲ ساعت به آن رسیدگی شود.

او بیان کرد: به طور میانگین روزانه بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تماس به ثبت می‌رسد که ضمن پاسخگویی توسط کارشناسان پاسخگو، پیگیری و اعمال قانون می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند