آمار جدید مبتلایان کرونا در کشور ۲۱/ ۰۲/ ۹۹

آمار جدید مبتلایان کرونا در کشور ۲۱/ ۰۲/ ۹۹

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

افزود: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۷۶۰۳ نفر رسید.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۴۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۶۱۴۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی افزود:  ۲۶۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تاکنون ۵۸۶ هزار و ۶۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

خوزستان در وضعیت هشدار

وی گفت: نزدیک به سه چهارم این موارد شناسایی شده از بیماران سرپایی و دارای تماس نزدیک و مجاورین با بیماران کووید۱۹ بوده‌اند و حدود یک چهارم این موارد از موارد ارجاعی به بیمارستان‌ها هستند. البته به جز خوزستان که در وضعیت هشدار قرار دارد، مابقی استان‌ها در وضعیت ثبات و حتی نزولی موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ هستند.

جهانپور گفت: اگرچه در وضعیت با ثبات و مدیریت شده بیماری قرار داریم، اما به هیچ وجه وضعیت عادی تلقی نخواهد شد. به نظر می‌رسد این ویروس در همه دنیا و ایران حضور خواهد داشت و بنابراین رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به ویژه در محل‌هایی که تردد می‌کنید، همچنان مد نظر است.

وی ادامه داد: در استان خوزستان و همچنین تهران وضعیت بغرنجی را شاهد هستیم و در این استان‌ها به ویژه در خوزستان نیازمند مشارکت مردم هستیم تا در روزهای آتی به مدیریت بیماری در این استان ها نیز نزدیک شویم.

منبع: ایسنا 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند