متعادل بودن بازار مرغ/گوشت مرغ مورد نیاز کشور تامین است

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: در حال حاضر مرغ مورد نیاز کشور تامین است و مشکلی در بازار مرغ گوشتی نداریم. همایون دارابی افزود: امروز میانگین قیمت هر کیلوگرم مرغ گوشتی در محل مرغداری 4 هزار و 550 تا 4 هزار و 600 تومان بوده است. وی اظهار داشت: همچنین قیمت هر کیلوگرم

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: در حال حاضر مرغ مورد نیاز کشور تامین است و مشکلی در بازار مرغ گوشتی نداریم.

همایون دارابی افزود: امروز میانگین قیمت هر کیلوگرم مرغ گوشتی در محل مرغداری 4 هزار و 550 تا 4 هزار و 600 تومان بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه 6 هزار و 400 تومان است که نرخ هرکیلوگرم از این محصول برای مصرف کنندگان بین 6 هزار و 700 تا 6 هزار و 750 تومان تمام می شود. 

وی تصریح کرد: در صورتی که هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار مصرف بیش از نرخ مذکور عرضه شود، اجحاف به مصرف کنندگان است و باید مورد پیگیری قانونی از سوی سازمان های ذیریط قرار گیرد.

وی گفت: هم اکنون مشکلی در تامین نهاده های مورد نیاز مرغ گوشتی کشور نداریم اما تدوام این موضوع باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالانه حدود 2 میلیون تن گوشت مرغ درکشور تولید و تامین می شود که امیدواریم با ثبات شرایط تولید و افزایش میزان تولید بتوانیم در صادرات این محصول در منطقه نقش بسزایی داشته باشیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند