قائم مقام معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های كشور:

محصولات ریل مورد نیاز کشور از ذوب آهن اصفهان تامین می‌شود

محصولات ریل مورد نیاز کشور از ذوب آهن اصفهان تامین می‌شود

مهندس عباس خطیبی انفرادی قائم مقام معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های کشور وابسته به وزارت راه و شهرسازی همراه با نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و جمعی از مدیران و کارشناسان وزارت راه و شهرسازی در روز دوشنبه نهم مهرماه سال جاری ضمن بازدید از خط تولید ریل ذوب آهن اصفهان، با مهندس یزدی‌زاده مدیر عامل و دیگر مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو نمودند.

مهندس عباس خطیبی در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های مشترک و تاریخی ذوب آهن اصفهان و وزارت راه‌وشهرسازی و نیاز خطوط ریلی کشور به ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان یادآور شد: ذوب آهن اصفهان قابلیت‌ها و توانمندی‌های خوبی داشته و تولید ریل توسط این شرکت از موفقیت‌های بزرگ اخیر صنعت کشور است و حضور وزارت راه‌وشهرسازی برای خرید محصولات ریلی آغاز راه گسترش ارتباطات دوجانبه بوده و راه‌وشهرسازی کشور نیز به لحاظ مصرف بالای محصولات فولادی در پروژه‌های مختلف راه‌آهن خریدار دیگر محصولات این شرکت بوده و لازم است این ارتباط بیشتر از گذشته شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به بازدید خود و هیات همراه از ذوب آهن اصفهان افزود: از آغاز اقدامات مربوط به تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان، راه‌آهن کشور به عنوان متقاضی محصولات ریلی، پیگیر تولید و تست موفقیت‌آمیز این محصولات براساس استانداردهای جهانی بوده و خوشبختانه هم‌اکنون این امر محقق شده است.

خطیبی افزود: در بازدید فعلی خود از مراحل تهیه شمش و تست‌های لازم بر روی محصولات ریلی در خط تولید ذوب‌آهن به اطمینان بیشتر رسیدیم و امیداست قدم‌های بعدی با سرعت بیشتر دنبال شود.

مهندس عباس خطیبی همچنین در گفتگو با خبرنگار آتشکار گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ریل ملی و استفاده از کالاهای ایرانی و شعار سال جاری در تلاش هستیم که وظیفه خود را در این زمینه محقق نماییم.

وی افزود: این بازدید پیرو دو جلسه اخیر با مسئولین ذوب آهن در تهران بوده که در این جلسات قرار شد ذوب آهن اصفهان ضمن شرکت در مناقصات تامین و خرید ریل توسط راه‌آهن، براساس اجرای تفاهمنامه سه جانبه بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، ذوب‌آهن اصفهان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، ریل مورد نیاز پروژه چابهار- سرخس و میانه – تبریز نیز از این شرکت خریداری شود.

خطیبی ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است که تا پایان ماه جاری جزئیات این مناقصات و تفاهمنامه قطعی و اعلام گردد.

در ادامه این بازدید محمدرضا رحمانی نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و پیمانکار ساخت‌وسازهای ریلی نیز ضمن ابراز رضایت از تولید ریل ملی، بر تهیه و استفاده از محصولات ریلی ذوب‌آهن اصفهان براساس درخواست کارفرما در پروژه‌های در حال اجرا تاکید کرد و گفت: نگاه ما به این موضوع بلندمدت و فراتر از شرایط موجود است.

در ابتدای این بازدید مهندس یزدی‌زاده مدیر عامل ذوب‌آهن اصفهان نیز طی سخنانی با اشاره به اهم دستاوردهای ذوب‌آهن اصفهان در نیم قرن گذشته و اقدامات تولیدی اخیر بویژه مراحل موفقیت‌آمیز تولید ریل ملی را تشریح نمود و یادآور شد: ازآنجا که مهندس خطیبی و برادران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در یک  پروژه و سازمان استراتژیک مشغول خدمت هستند؛ ذوب آهن اصفهان نیز با اقدامات استراتژیک خود از جمله تامین انواع ریل مورد نیاز به کمک آنها پرداخته است.

وی با اشاره به تولید انواع محصولات جدید در ذوب‌آهن اصفهان به تولید ریل U33 ،UIC60  و تولید بیم بلانک و تیرآهن H30 گفت: ذوب آهن اصفهان درصدد تولید محصولات فولادی با کاربرد صنعتی و تولید مقاطعی است که از توان دیگر شرکت‌ها خارج است و در این راه آماده اجرای پروژه‌های مشترک با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند