محصول روستایی و رونق اقتصادی

روستاها و نواحي ايران پر از محصولات بي‌نظيري هستند كه با روش طبيعي و سنتي به دست مي‌آيند. آنچه در جهان به نام محصولات ارگانيك و طبيعي با قيمت‌هاي گزاف عرضه مي‌شوند و البته از اصالت آنها هم اطلاعاتي در دست نيست، در روستاهاي ايران به سادگي به دست مي‌آيند.
محصول روستایی و رونق اقتصادی

روستاها و نواحی ایران پر از محصولات بی نظیری هستند که با روش طبیعی و سنتی به دست می‌آیند. آنچه در جهان به نام محصولات ارگانیک و طبیعی با قیمت‌های گزاف عرضه می‌شوند و البته از اصالت آنها هم اطلاعاتی در دست نیست، در روستاهای ایران به سادگی به دست می‌آیند. این را بگذارید کنار گسترش شبکه اینترنت در بیشتر نقاط کشور و ابتکار اهالی جوان این روستاها، حاصلش باید رونق اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردمان این نواحی باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محصولات خوراکی طبیعی و به دور از تقلب و آلودگی در شهرها کمتر به دست می‌آیند و معمولا مردم شهری علاقه‌مند به خرید مواد طبیعی و سالمی که از روستا می‌آید هستند. اما پای دلالان که به ماجرا باز شود، تقلب و کم‌فروشی و ارزان خریدن و گران فروختن هم به میان می‌آیند.

خوشبختانه جوانان در نقاط مختلف کشور دست به کار شده‌اند و با هدف بهبود سطح زندگی اهالی روستاها و توانمندسازی بانوان و البته عرضه محصولی سالم و عاری از تقلب، محصولات طبیعی و با کیفیت را خود مستقیما به دست خریداران می‌رسانند و سودی عاید هر دو طرف می‌کنند. اشتغالزایی و رونق اقتصادهای محلی از دیگر منافع این کارهای مبتکرانه است.

محصولات خوب و بی تقلب را باید به یکدیگر معرفی کنیم و از آنها بخریم تا تولیدکنندگانش تشویق شوند و سرمایه‌های‌شان بازگردد و کسب‌شان رونق بگیرد و ماندگار شود. تولیدکننده بد عهد متقلب را که نام کالاهای وطنی را لکه‌دار و اعتماد خریداران را خدشه‌دار می‌کند، باید به یکدیگر معرفی کنیم تا دست از تقلب بردارد. با مواد اولیه خوراکی بی‌نظیری که در ایران به دست می‌آید علی القاعده باید محصولات با کیفیتی تولید شود اما دریغا که عده قلیلی برای سودی اندک، ضرری هنگفت به اعتماد عمومی وارد می‌کنند.

محصولات روستایی که به شیوه سنتی و به پاکیزگی، فرآوری و بسته‌بندی می‌شوند، عاری از آلودگی‌های شیمیایی و پر کننده‌ها و نگهدارنده‌های صنعتی هستند. روزگاری تهیه این محصولات سالم کاری سخت بود که امروز با وجود خدمات پست در سراسر کشور و البته شبکه‌های اجتماعی مجازی، آسان شده است.

موسسه طنین طبیعت تیرگان در منطقه شاهرود، با ایجاد کارگروه‌هایی در منطقه، بومگردی جامعه‌محور و تولید صنایع دستی محلی و تاسیس تعاونی دامداران محلی را هدف خود قرار داده. تحقق این اهداف بهبود معیشت و البته ارتقای سطح کیفی زندگی مردمان آن ناحیه بهشت آسا را به همراه دارد. مرباها و عسل و جوشانده‌های طبیعی با نام اولنگ که نام جنگلی زیبا در همان نزدیکی شاهرود است عرضه می‌شوند.

 

منبع: روزنامه اعتماد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز