محموله بزرگ نهاده‌های دامی از راه رسید / گوشت ارزان می‌شود؟

چهار فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی امروز پنجشنبه در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفتند.

به گزارش تجارت‌‌نیوز، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان می‌گوید: این کشتی‌ها حامل ۱۲۵ هزار تن ذرت و ۱۳۰ هزار تن کنجاله سویا در مجموع ۲۵۵ هزار تن نهاده هستند که از کشور‌های برزیل و آرژانتین وارد کشور شده‌اند.

به نقل از خبرنگاران‌جوان، او با بیان اینکه این نهاده‌های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور سفارش و خریداری شده‌اند از پهلوگیری این کشتی‌ها در چند روز آینده در اسکله «فله بار» امام خمینی (ره) خبر داد.

حمید بدوی گفت: واردات نهاده‌های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشورو شرکت‌های بخش خصوصی و تخلیه و بارگیری نهاده‌های دامی طبق برنامه انجام می‌شود.

به گفته این مقام مسئول؛ هم اکنون حدود سه میلیون تن نهاده‌های دامی شامل جو، ذرت، سویا و کنجاله سویا در انبار‌های بندر امام خمینی (ره) وجود دارد که توسط شبکه ریلی و حمل و نقل جاده‌ای جابه جا می‌شوند.

حدود ۸۰ درصد حجم کالا‌های اساسی (نهاده‌های دامی و غلات) از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور می‌شود.

سال گذشته حدود ۱۷ میلیون تن کالا‌های اساسی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده که در مقایسه با سال قبل آن حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس اعلام اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در سه ماه نخست سال جاری حدود ۳.۲ میلیون تن کالای اساسی از کشور‌های مختلف در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند