مخالفت وزارت کشور و مجلس با اجرای طرح منع عرضه قلیان

مخالفت وزارت کشور و مجلس با اجرای طرح منع عرضه قلیان

معاون دادستان گفت: وزارت کشور و مجلس مخالف اجرای طرح منع عرضه قلیان هستند و نمایندگان مجلس هم گویا استفساریه‌ای دادند که مشکلی برای عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها سنتی‌ ندارند.

محمد‌جواد حشمتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دادستانی تهران هر از گاهی فرصت‌ها و ضرب‌الاجل‌هایی را برای مقابله با عرضه عمومی قلیان مطرح می‌کند اما بعد از مدتی این طرح به دست فراموشی سپرده می‌شود، آخرین وضعیت‌طرح منع عرضه قلیان به کجا رسید؟ گفت: قانونی در سال ۸۵ در این خصوص داریم. برخی دادستان‌ها در برخی استان‌ها هم با قاطعیت اجرا کردند و در برخی‌شهرها هم قاطعیتی وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: دادستانی کل به این مساله ورود کرده است. اما نمایندگان مجلس به خاطر حوزه‌های انتخابیه خود به این مساله ورود کردند و مساعدت‌هایی خواستند. اما وزارت کشور و نمایندگان مجلس مخالف اجرای این طرح بودند.

معاون دادستان‌کل‌کشور تصریح کرد: دادستانی موظف است به وظیفه قانونی خود عمل کند. نمایندگان مجلس هم گویا استفساریه ای دادند که مشکلی برای عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها سنتی‌ندارند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر  در خصوص نسل کشی پرندگان مهاجر در شمال کشور گفت: دادستانی به این مساله ورود کرده است. به ویژه در فریدونکنار که مساله چند وجه دارد ورود جدی‌تر شده است. علاوه بر این مسأله به موضوع صید بی رویه هم‌ورود کردیم.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند