تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

امارات چگونه بحران آب را مدیریت کرد؟/ جای خالی چالش آب در مناظرات انتخاباتی

امارات چگونه بحران آب را مدیریت کرد؟/ جای خالی چالش آب در مناظرات انتخاباتی

در شرایطی که بحران آب و برق و کرونا در حال حاضر گرفتاری‌های فراوانی برای اقتصاد ایران ایجاد کرده‌اند، در مناظرات و تبلیغات نامزدهای انتخاباتی حرفی از این چالش‌ها نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، در شرایطی که بحران آب و محیط زیست یکی از مهم‌ترین چالش‌های حال حاضر ایران است، امارات با وجود اقلیم بیابانی برنامه‌های قابل توجهی برای مدیریت آب در پیش گرفته است.

تجارت‌نیوز چندی پیش در گزارشی نوشت که امارات برای حل مشکل خشکسالی به کشاورزی فراسرزمینی روی آورده‌ و شروع به کشاورزی و دامداری در مراکش، اتیوپی، صربستان و یونان کرده است.

آنها همچنین با راه‌اندازی آب شیرین‌کن‌ها آب مورد نیاز خود را تامین می‌کنند و در واقع امارات با وجود اقلیمی که از نظر منابع آب نسبت به ایران وضعیت چالش‌برانگیزتری داشته، توانسته است این شرایط را به خوبی مدیریت کند. در ادامه نظر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را نسبت به این موضوع می‌خوانید:

«متاسفیم که با بی تدبیری تموم منابع نابود شده و ایران به زمین سوخته تبدیل شده»

« چند روز پیش خبر پیاز تو جنوب کرمان بود، که فقط انبار کرده بودند تا بپوسد به دلیل خرید تضمینی دولت و تنظیم بازار. به کجا میرویم؟»

«دربی کفایتی مسولین شکی نیست ولی مقایسه امارات با ایران درست نیست. جمعیت ایران با امارات حقیقتا متفاوته»

«پدرانشون کشور رو نابود می کنن و بچه هاشون می رن کشورهای دیگه زندگی می کنن»

«اگر اولویت ها را برای گزینش استعدادها کنار بگذارند و اینو برای هرکاری مد نظر بگیرن که سواد و رشته اون کار داشته باشد با ضابطه باشد نه رابطه و دلسوز سانت سانت خاک ایران باشد نه به فکر پر کردن جیب از جنگل گرفته تا آب وکوه از بین نبریم کشاورزی را از آبیاری سنتی خارج کنیم برای تولید برق از خورشید استفاده کنیم از برق آب تولید کنیم»

«چه کسی باید به داد مملکت ما و ما برسد؟»

«آخه ما برای صادرات با تمام دنیا قهریم»

«چون آدم باسواد که مرتبط با پست و سمت باشد را نداریم هیشکی سرجای خودش نیست که»

«عالی بود. اما کاش گوش شنوا بود»

«فقط باید تاسف به حال مملکتمان بخوریم و دیگر هیچ»

برای مطالعه بیشتر گزارش چرا ایران درگیر بحران آب است، امارات نه؟ را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند