مذاکرات روند آستانه طلا را ارزان کرد

مذاکرات روند آستانه طلا را ارزان کرد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر از کاهش قیمت طلا و تاثیر مذاکرات روند آستانه بر این بازار خبر داد.

آیت محمدولی درباره تاثیر نشست سه‌جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه درباره مسائل سوریه که روز گذشته برگزار شد بر بازار طلا، اظهار داشت: آغاز این مذاکرات بر بازار طلا موثر بوده و تا این لحظه موجب کاهش قیمت ها در بازار شده به شکلی که طلا ۱۸ عیار مثقالی یک میلیون و ۶۶۲ هزار و ۶۵۰ تومان و گرمی ۳۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدولی افزود: البته آنطور که انتظار می‌رفت بر قیمت سکه موثر نبود که دلیل آن سیاست گذاری‌های اقتصای داخلی و عرضه و تقاضا در بازار است. رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: اکنون قیمت سکه امامی ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان و سکه بهار آزادی نیز ۴ میلیون و ۱۵۴ هزار تومان در بازار معامله می شود.

به گفته محمدولی اگر این مذاکرات ادامه دارد باشد به طور حتم قیمت طلا به روند عادی بازخواهد گشت و بر بازار سکه نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 نشست سه‌جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه درباره مسائل سوریه روز گذشته (۱۶ شهریور ۹۷) برگزار شد اما مسائل سوریه تنها محور این مذاکرات نبود، در این نشست درباره مسائل اقتصادی، روابط بانکی و حذف دلار از مبادلات تجاری سه‌ کشور نیز توافقاتی صورت گرفت.

 

منبع:ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند