آیت‌الله جنتی:

مردم در فشار معیشت هستند

مردم در فشار معیشت هستند

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه مردم در فشار معیشت هستند و نمی‌توانیم آن را فراموش کنیم، گفت: باید تمام همت ما این باشد که این مشکلات را حل کنیم.

به گزارش تجارت‎‌نیوز، آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در نشست مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان در دور پنجم با کمیسیون‌های داخلی این مجلس سخنرانی کرد. صحبت‌های وی را در ادامه می‌خوانید.

*دشمنان برای حذف اسلام و حکومت اسلامی کمر بسته‌اند و ما هم باید هوشیار باشیم و نقشه‌های آنان را رصد و خنثی کنیم.

*باید با وحدت و انسجام مردم و مسئولین، همه در صحنه باشیم و از مواضع انقلاب و امام دفاع و دستاوردهای انقلاب را به رخ بکشیم.

*چهل سال از انقلاب می‌گذرد و دشمنان و حتی دوستان باور نمی‌کردند که انقلاب با این همه دشمن بتواند چهل سال سر پا بایستد، اما به لطف خدا توطئه‌ها خنثی و وظیفه ماست که در جنگ روانی دشمن فعالانه ایفای نقش کنیم.

*دشمن فعلا به فکر مسائل نظامی‌نیست، فتنه آن‌ها این است که افکار عمومی را از طریق رسانه‌های زیادی که در اختیار دارند فاسد کنند و مردم را بدبین کنند. ما باید بایستیم و حرف‌هایمان را بزنیم. حرف برای گفتن هم زیاد داریم و هر چقدر بگوییم کم است.

*دستاوردهای انقلاب را بسیار زیاد است، دستاوردهای معنوی آن خیلی بیشتر از دستاوردهای مادی است.

انسان‌سازی از دستاوردهای انقلاب است و هدف همه انبیا و پیامبران همین بوده است. انقلاب اسلامی، اسلام را زنده کرد و در شرایطی که هم و غم همه ملحق شدن به غرب بود، اسلام و قرآن زنده شد و این چیز کمی نیست و نسلی که در آن دوره بودند یا رو به فساد می‌رفتند یا آمادگی این کار را داشتند.

*یک مرتبه تحول عجیبی از سوی جوانان ایجاد شد و شهادت‌طبی و ایثارگری به‌وجود آمد. این اولین و بالاترین دستاورد انقلاب بود و باید بر روی آن تاکید کرد.

*خدا عزت به ما داد و آمریکا ذلیل شد، این دستاوردهای کمی نیست. هیچ جای دنیا چنین دستاوردی حاصل نشده است و این مربوط به انقلاب است.

*دستاوردهای مادی انقلاب قابل توجه است، با این حال اهمیت اصلی این است که فضا برای ملحق شدن نسلی دیگر به شهدای کربلا فراهم شد. مدافعان حرم هم نیز با آرزوی شهادت قدم در مسیر می‌گذارند. الان هم همان روحیه وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، جوانان ما آماده شهادت هستند.

*مردم در فشار معیشت هستند و نمی‌توانیم آن را فراموش کنیم، باید تمام همت ما این باشد که این مشکلات را حل کنیم و اگر نمی‌توان آن را به شکل نهایی حل کرد، به شکل نسبی رفع شود.

*اگر دولت هزینه‌های زائد خود را کم کند و اموال فراوانی خود را بفروشد، می‌تواند با صرف آن برای مردم، بخشی از مشکلات را حل کند. سخنانی هم که آقای روحانی در این زمینه گفتند اگر عمل بشود خوب است.

*معنی‌ مشکلات معیشتی این نیست که دستاوردهای انقلاب را فراموش کنیم و از انقلاب ناامید شویم؛ عده‌ای می‌خواهند بذر ناامیدی بکارند تا حضور مردم در صحنه از بین برود.

*آمریکا درحال افول است، کسی به خیال نجات، به آمریکا دل نبندد‌؛ آمریکا به گرسنگان کدام کشور کمک کرد تا به ما کمک کند. آن‌ها در سوریه و عراق شکست خوردند و ذلتی از این بالاتر نیست که این مردک با هواپیمای چراغ خاموش به عراق بیاید و مقامات عراق به استقبالش نیایند؛ این یعنی آنها ذلیل و ما عزیز شدیم.

*حماسه اربعین و حضور مردم و مسئولان ایران در آن و همراهی با مردم عراق نشانه وحدت کلمه و عزت است.

*با توجه به خروج آمریکا از برجام باید بگویم که اروپایی‌ها از آمریکایی‌ها بدتر هستند یا اگر هم بدتر نباشند، هم بهتر نیستند، برخی خیال می‌کنند آمریکا که از برجام کنار کشید، می‌توانند به اروپایی‌ها تکیه کنند، در حالی که اروپایی‌ها امروز و فردا می‌کنند و کاری به نفع ما نخواهند کرد.

*باتوجه به حمایت فرانسه از منافقین، در چنین شرایطی دل بستن به اروپا، سفاهت می‌خواهد.

*طبق سخن رهبر انقلاب اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم و باید از مسئولین گله کرد که چرا این کار را نکردند و در نهایت هم باید این کار را بکنند.

*فضای مجازی بسیار مهم است، می‌توانیم از تهدید فضای مجازی به نفع انقلاب و مردم استفاده کنیم.

*عمده چیزهایی که خدا خلق کرده، ماده اولیه است و باید دید دست چه کسی می‌افتد؛ شمشیر اگر دست علی بیفتد کفار را قتل عام می‌کند و اگر دست عمر بن عبدود باشد علیه انسان‌های خداپرست شمشیر می‌کشد.

*وقتی رادیو و تلویزیون آمده بود همه وحشت کردند که مبادا دین مردم از دست برود، ولی بعداً دیدند که بهترین استفاده‌ها را می‌توان از آن کرد؛ فضای مجازی نیز همینطور است؛ مطلعین معتقدند ما می‌توانیم به نفع انقلاب از آن استفاده کنیم.

*مدیریت جهادی لازم است و با پشت میز نشستن و یک امضاء کردن و رفتن، که امروز رایج شده است، نه مشکل معیشت مردم را حل می‌کند نه سیاست‌شان را. مسئولین باید پنجشنبه جمعه و شب و روز کار کنند و کار آن‌ها به شیوه سال ۵۷ باشد تا کشتی انقلاب را به ساحل نجات برسانند؛ در غیر این‌صورت، دشمن برای از بین بردن دین و دنیای مردم بسیج شده است.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند