مرغ باز هم ارزان شد

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: افزایش عرضه در برابر کاهش قدرت خرید مردم، دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ در روزهای اخیر است.

مرغ باز هم ارزان شد

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی از کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۶۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۶ هزار و ۱۰۰ تومان، غرفه‌های میدان میوه و تره بار ۶ هزار و ۴۹۰ و خرده فروشی‌های سطح شهر ۶ هزار و ۵۵۰ تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی؛ امکان عرضه مرغ با نرخ بالاتر از ۶ هزار و ۵۵۰ تومان نیز در برخی مغازه‌های پروتئینی وجود دارد.

یوسفی افزایش عرضه در برابر کاهش قدرت خرید مردم را دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ در روزهای اخیر اعلام کرد.

این مقام مسئول قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و افزود: قیمت مرغ نه تنها تا نیمه بهمن افزایشی نخواهد داشت، بلکه به حدی در ماه‌های آتی کاهش می‌یابند که زیان جبران ناپذیری به مرغداران وارد می‌کند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه مرغداران با زیان هزارتومانی در فروش هر کیلو مرغ روبرو هستند، بیان کرد: اکنون قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده ۵ هزار و ۴۰۰ و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان است.

وی با انتقاد از استمرار افزایش قیمت نهاده‌ها در بازار تصریح کرد: با توجه به بی‌ثباتی قیمت نهاده‌ها، اتحادیه مکاتباتی با مسئولان تنظیم بازار و شورای عالی اقتصاد به عمل آورده است تا بر زیان تولیدکنندگان افزوده نشود.

گفتنی است؛ اکنون نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۳۵۰، ران مرغ بدون کمر ۷ هزار و ۳۵۰، سینه با کتف ۱۲ هزار و ۵۰۰، سینه بدون کتف ۱۳ هزار و ۵۰۰، فیله مرغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ و خرده‌فروشی ۷ هزار و ۳۵۰ تومان است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


این مطلب را به اشتراک بگذارید