رئیس اتحادیه فروشندگان میوه در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

آیا مرغ، کاهو و کلم را هم گران کرد؟

آیا مرغ، کاهو و کلم را هم گران کرد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه می‌گوید: تقاضا برای خرید کود مرغی از سوی کشاورزان بیشتر است اما اینکه کمیاب شدن این نوع کود قیمت تمام محصولات کشاورزی از جمله کلم و کاهو را گران کند؛ این طور نیست. قیمت کلم و کاهو در بازار معقول است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته گذشته محمد حسن افشار، عضو هیات مدیره تولیدکنندگان قارچ خوراکی دلیل افزایش قیمت این کالا را نایاب شدن کود مرغی عنوان کرد. برخی از فعالان بازار می‌گویند با نایاب شدن کود مرغی قیمت انواع میوه و سبزیجات گران خواهد شد. آیا مرغ کاهو و کلم را هم گران کرده است؟

در همین حال رئیس اتحادیه فروشندگان میوه درباره وضعیت تولید کلم و کاهو به تجارت‌نیوز گفت: کود حیوانی از کود شیمیایی بهتر است و تقاضا برای خرید این نوع کود از سوی کشاورزان بیشتر است اما اینکه کمیاب شدن کود مرغی قیمت تمام محصولات کشاورزی از جمله کلم و کاهو را گران کند؛ این طور نیست. قیمت کلم و کاهو در بازار معقول است.

اسدالله کارگر افزود: اکنون قیمت کلم سفید بین دو تا چهار هزار تومان است. کلم قرمز هم بین سه تا پنج هزار تومان است. کاهو نیز با قیمت سه هزار و 500 تومان تا پنج هزار تومان فروخته می‌شود. کاهو پیچ نیز بین چهار هزار تومان تا شش هزار تومان است.

او اظهار کرد: با تغییر فصل مشکلی در تولید میوه وجود ندارد. فعلا به دلیل شرایط خوب تولید میوه‌های پاییزه قیمت این محصولات نیز ارزان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند