مسافران اربعین بلیت گران نخرند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ۹ شرکت هوایی جابه‌جایی زائران حسینی را در ایام اربعین برعهده دارند، گفت: هنوز ظرفیت برخی از شرکت‌ها خالی مانده است و زائران از خرید بلیت بیش از نرخ‌های مصوب خودداری کنند. به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی‌، مقصود اسعدی سامانی بیان کرد: در ایام

image_800_557.jpgدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ۹ شرکت هوایی جابه‌جایی زائران حسینی را در ایام اربعین برعهده دارند، گفت: هنوز ظرفیت برخی از شرکت‌ها خالی مانده است و زائران از خرید بلیت بیش از نرخ‌های مصوب خودداری کنند.

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی‌، مقصود اسعدی سامانی بیان کرد: در ایام اربعین حسینی شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، ماهان، آسمان، معراج، کیش ایر، تابان، آتا، زاگرس و کاسپین با انجام پروازهای برنامه‌ای و فوق‌العاده نسبت به جابه‌جایی زایران ایرانی اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه در مجموع شرکت‌های هوایی 35 دفتر مجاز را برای فروش بلیت ایام اربعین حسینی تعیین کرده‌اند، گفت: اسامی این دفاتر مجاز در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی‌ قابل دسترسی است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: هر چند برخی از دفاتر غیرمجاز بلیت را با قیمت بالاتری فروخته‌اند و هم اکنون پرونده آنها در سازمان تعزیرات حکومتی سازمان هواپیمای کشوری در دست بررسی است، اما هرچه به ایام اربعین حسینی نزدیک می‌شویم قیمت بلیت‌ها روند کاهشی دارد.

به گفته اسعدی سامانی‌ نرخ بلیت رفت و برگشت پروازهای هوایی برای انتقال زائران ایرانی به عراق در ایام اربعین حسینی از تهران و سایر شهرهای ایران به غیر از مشهد مقدس یازده میلیون ریال (یک میلیون و 100 هزار تومان) تعیین شده است و قیمت بلیت یک سره آن 6 میلیون و 600 هزار ریال است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: بلیت رفت و برگشت شرکت‌های هوایی از مشهد به نجف و بغداد و بالعکس نیز 13 میلیون و 500 هزار ریال (یک میلیون و 350 هزار تومان) قیمت‌گذاری شده است.

اسعدی سامانی گفت: با این حال اگر مسافری بلیت خود را بالاتر از نرخ های مصوب تهیه کرده، براساس هماهنگی‌های انجام شده می‌تواند قبل از پرواز به شرکت مربوطه مراجعه و مابه التفاوات آن را دریافت کند، هرچند که بلیت صندلی‌های بزینس کلاس شامل این نرخ‌گذاری نیست.

وی تاکید کرد: براساس بازرسی‌های محسوس و غیر محسوس و ارزیابی‌های انجام شده تاکنون هیچ‌کدام از دفاتر مجاز عرضه بلیت‌های اربعین حسینی بالاتر از نرخ‌های مصوب، بلیت عرضه نکرده‌اند و عرضه بلیت با قیمت‌های مصوب در این دفاتر همچنان ادامه دارد.

اسعدی سامانی گفت: در حال حاضر مجوز انجام هفته‌ای 105 مجوز پرواز برنامه‌ای به مقصد عراق صادر شده است که در بعضی مواقع این تعداد به 191مجوز پرواز در هفته افزایش یافته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند