مسی و سوارس بهترین زوج ۲۰۱۸

مهاجم آرژانتینی و اروگوئه‌ای بارسلونا بهترین زوج خط حمله در سال ۲۰۱۸ بودند.

مسی و سوارس بهترین زوج ۲۰۱۸

بارسلونا شنبه شب در هفته‌ سی‌ام لالیگا برابر سویا قرار گرفت و تا ‌دقیقه ۵۰ با نتیجه ۲ بر صفر از میزبانش عقب بود اما با حضور لیونل مسی توانست شکست را به تساوی تبدیل کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ستاره آرژانتینی دوباره معجزه کرد و گل مساوی را به ثمر رساند و مورد تمجید جهان فوتبال قرار گرفت. با این حال لوییس سوارس نیز در کسب یک امتیاز نقش مهمی داشت.

مهاجم اروگوئه‌ای گل نخست بارسلونا را به ثمر رساند. دوباره زوج خط حمله آبی‌ اناری‌ها نشان داد که بیش از هر زمان دیگر تعیین کننده هستند.

مسی و سوارس در سال ۲۰۱۸ آمار گلزنی خیلی خوبی را به ثبت رساندند. هیچ زوجی در خط حمله نه در اروپا و نه در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مانند آنها عمل نکرده است.

مهاجم آرژانتینی از ژانویه تا به امروز ۱۷ گل به ثمر رساند و بازیکن اروگوئه‌ای ۱۵ بار دروازه‌ حریفان را باز کرد یعنی دو بازیکن ۳۲ گل به ثمر رساندند. نزدیک‌ترین زوج به آنها کریستیانو رونالدو و کریم بنزما هستند که ۲۵ بار دروازه‌ حریفان را باز کردند.

مهاجم پرتغالی به تنهایی ۲۱ گل به ثمر رسانده است یعنی چهار گل بیش از مسی. از طرفی بنزما تنها چهار بار توانسته است دروازه‌ حریفان را باز کند.

پس از آنها زوج لیورپول و بایرن به لطف درخشش محمد صلاح و مارک لواندوفسکی قرار دارند. هر دو مهاجم ۱۴ گل به ثمر رساندند.

گونسالو ایگواین، برترین گلزن یوونتوس تنها دو گل با آنها فاصله دارد. سرخیو آگوئرو بهتر از آنان عمل کرده و ۱۵ گل به ثمر رسانده است اما مشکل مهاجم آرژانتینی این است که گابریل خسوس آمار گلزنی خوبی در منچسترسیتی نداشته است.

بارسلونا از نخستین بازی‌اش در سال جدید (چهارم ژانویه برابر سلتاویگو در کوپا دل ری) ۴۶ گل به ثمر رسانده است که ۳۲ گل به مسی و سوارس اختصاص دارد. ایوان راکیتیچ و فیلیپ کوتینیو با سه گل در فاصله زیادی با این دو بازیکن قرار دارند.

 

منبع: موندو دپورتیوو


این مطلب را به اشتراک بگذارید