افزایش ۶۰ میلیارد تومانی سرمایه «سرچشمه»

افزایش ۶۰ میلیارد تومانی سرمایه «سرچشمه»

بر‌ اساس رای سهامداران در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سرمایه این شرکت از ۲۸۰ میلیارد تومان به ۳۴۰ میلیارد تومان معادل ۲۱٫۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با اشاره به این موضوع که منابع این مبلغ از محل سود انباشته تامین می‌شود، گفت: برای این اقدام نیاز به مجوز سازمان بورس داشتیم که پس از برگزاری جلسات مختلف در نهایت موفق شدیم مجوز این افزایش سرمایه را بگیریم.

علی ارجمندی هدف از انجام افزایش سرمایه را بهبود وضعیت ساختار مالی، جبران سرمایه‌گذاری انجام شده، حفظ و افزایش عملیات جاری و جلوگیری از خروج وجوه نقد، توسعه فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و شرکت‌های زیرمجموعه اعلام کرد.

مدیرعامل این شرکت سرمایه‌گذاری با تاکید بر اینکه در سال مالی ۹۷، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه عملکرد مالی خوبی داشته به بیان مهم‌ترین‌ اقدامات انجام شده در این سال پرداخت و اظهار کرد: ۳۶٫۹۶ درصد از سهام این شرکت متعلق به اشخاص حقیقی است که شامل حدود ۱۱ هزار نفر است.

ارجمندی افزود: ۵۴٫۳ درصد سهام متعلق به موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و ۴٫۲۴ درصد متعلق به شرکت صنایع مس افق کرمان و ۲٫۵۲ درصد متعلق به گروه مالی سپهر صادرات و ۱٫۹۸ درصد متعلق به شرکت آتیه اندیشان است.

وی با اشاره به اینکه عمده فعالیت‌های این شرکت در زمینه خدمات فنی و مهندسی، صنعتی و معدنی و تولیدی، خدمات عمومی، پژوهشی و مالی است گفت: هم اکنون شرکت سرمایه‌گذاری در تعداد زیادی شرکت سهامدار است که از آن جمله می‌توان به شرکت‌های صنایع مس افق کرمان، سرمایه‌گذاری راهیان سهام، شرکت صنعتی و معدنی آریاناران، شرکت نوآوران مس، عمران گستران آذین کویر، نیرو صنعت سرچشمه، نیپک، کانی فراورامرتات، آلیاژکار اصفهان و شرکت تولیدی شیمیایی معدنی سرچشمه هامون اشاره کرد.

همچنین در این مجمع، پس از قرائت گزارش حسابرس و نظرات نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و رای‌گیری از حضار، با افزایش سرمایه شرکت از ۲۸۰۰ میلیارد ریال به ۳۴۰۰ میلیارد ریال موافقت شد.

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، شنبه ۲۴ فروردین ماه سال جاری با حضور مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره، نماینده صندوق بازنشستگی مس، سهامداران، نماینده سازمان بورس و حسابرس با حضور حدود ۶۵٫۰۴ درصد سهامداران در کرمان، برگزار شد.

منبع: دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند