مشکلات صداوسیما با تولیدکنندگان محتوا را حل می‌کنیم

وزیر ارتباطات با بیان این که مشکلات صداوسیما با تولیدکنندگان محتوا را حل می کنیم در مورد طرح رجیستری گفت این طرح در اپراتورها به مشکل خورد. محمود واعظی در حاشیه همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل درباره کارگاه آموزشی مدیریت طیف که قرار است آذر ماه در ایران برگزار شود، اظهار کرد: متأسفانه در ده

IMG02055772.jpgوزیر ارتباطات با بیان این که مشکلات صداوسیما با تولیدکنندگان محتوا را حل می کنیم در مورد طرح رجیستری گفت این طرح در اپراتورها به مشکل خورد.

محمود واعظی در حاشیه همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل درباره کارگاه آموزشی مدیریت طیف که قرار است آذر ماه در ایران برگزار شود، اظهار کرد: متأسفانه در ده سال گذشته ارتباطات ایران با اتحادیه جهانی مخابرات قطع شده بود و این اجازه را به دانشکده پست و مخابرات نمی دادند که کارگاه برگزار کند اما الان تفاهمی صورت گرفته و قرار است مدرسان ایرانی و مدرسان مورد تأیید این اتحادیه در آن حضور یابند.
وی افزود: این موضوع مرکزیتی به ایران می دهد و فرصتی برای اساتید داخل کشور برای استفاده از تجارب به حساب می آید.
او همچنین درباره حملات سایبری علیه کشور نیز گفت: با راه اندازی فاز اول شبکه ملی اطلاعات دسترسی های خارج از کشور به این شبکه محدود شده و همین باعث ارتقای امنیت گشته است.
وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: نمونه موفق پایداری این شبکه نیز در سرشماری اینترنتی مشهود بود به گونه ای که مردم به راحتی توانستند از آن استفاده کنند، بدون اینکه هیچ مشکل امنیتی به وجود آید.
واعظی گفت: سعی کردیم با روش های گوناگون موضوع امنیت در ارتباط با اینترنت را هم حل کنیم.
وزیر ارتباطات درباره چالش هایی که صداوسیما برای برخی تولید کنندگان محتوا ایجاد کرده است نیز عنوان کرد: آقای جهرمی با رئیس صداوسیما مذاکره ای داشتند و من هم در حاشیه دولت با وی صحبت خواهم کرد تا این موضوعات مرتفع شود.
وی افزود: با همه تولید کنندگان محتوای داخلی باید مهربان تر باشیم و اول با خود آقای علی عسگری که علاقه مند به این حوزه هستند درصدد رفع این چالش صحبت خواهم کرد اما اگر نتیجه نداد جایی به نام شورای عالی فضای مجازی داریم.
به گزارش تسنیم، او درباره طرح رجیستری موبایل نیز که با تعویق چشم گیری روبرو شده است گفت: این کاری است که گمرک و وزارت صنایع به دنبال اجرای آن هستند و فقط مربوط به گوشی نیست اما در کمیته ای که ما، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق حضور دارد، چارچوبی را مشخص کردیم و قرار شد هر سه اپراتور رجیستری را به صورت آزمایشی انجام دهند که در ادامه کار با مشکلاتی مواجه شدند.
او افزود: در دولت هم این موضوع مطرح شد و گفتند چون هفتاد میلیون گوشی دست مردم است باید تصمیم پخته ای پیرامون اجرای رجیستری گرفت در غیر این صورت مردم با مشکل مواجه می شوند.
وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ هوشمند محتوای غیراخلاقی برخی سایت ها و شبکه ها نیز گفت: درباره سایت های غیراخلاقی روباتی در زیرساخت تعبیه شده که عملیات مسدودسازی را انجام می دهد. زمان اجرای فاز اول فیلترینگ هوشمند یکی از سایت ها 5 درصد محتوای غیراخلاقی داشت که به یک درصد کاهش یافت.
وی خاطر نشان کرد: در فاز نهایی این طرح هم هر کسی به اینترنت وصل شود با توجه به اینکه دارای هویت است، می تواند به محتوای خاصی دسترسی داشته باشد مثلا یک پزشک از سایت هایی استفاده می کند که یک غیر پزشک نمی تواند این کار را انجام دهد.
واعظی با بیان اینکه مخابرات قصور خود را در اضافه دریافتی های این دوره پذیرفت و گفت اضافه دریافت ها را پس می دهیم، گفت: همه مواردی که اعمال می کنند باید مر قانون باشد.
وی افزود: براساس قانون 330 دقیقه مکالمه حداقلی برای تلفن هایی در نظر گرفته ایم که اصلا کارکرد ندارند و این حق را به مخابرات می دهیم برای نگهداری این خطوط غیر از آبونمان، حداقل مکالمه را اعمال کند.
او خاطر نشان کرد: اشتباهی که این دوره مخابرات مرتکب شد این بود برای کسانیکه استفاده از خطوط استفاده هم داشتند، رقم حداقل مکالمه را اعمال کرده بود در حالیکه این رقم باید تنها از هفت هشت میلیون تلفن بلااستفاده دریافت می شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند