کد خبر: 133216

مصوبه دولت در مورد انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی به بانک کشاورزی ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهوری تصویب‌نامه هیات وزیران درباره انتقال بدهی شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی به بانک کشاورزی را برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

سرویس بانک و بیمه -

تجارت‌نیوز در گزارشی اعلام کرد، هیات وزیران در جلسه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ به پیشنهاد شماره ۲۴۱۲۲۸/۵۷ مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (۶) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور – مصوب ۱۳۹۴ – تصویب کرد:

۱- بدهی شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی به بانک کشاورزی ناشی از تکالیف قانونی مقرر در آیین‌نامه اجرایی بندهای (ز)، (ح) و (ل) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۸۶ کل کشور، موضوع تصویب‌نامه‌های شماره ۵۴۵۵۱/ت۳۷۲۶۵ک مورخ ۱۱ تیر ماه ۱۳۸۶ و شماره ۱۷۳۵۵۶/ت۳۸۹۷۳هـ مورخ ۲۶ دی ماه ۱۳۸۶ بابت اصل و سود تسهیلات دریافتی به مبلغ ۶۳۵ میلیارد و ۱۹ میلیون و ۱۲۸ هزار و چهار ریال که به تایید سازمان حسابرسی رسیده است، به شرح زیر به بدهی دولت منتقل می‌شود:

– شرکت ‏مادرتخصصی خدمات کشاورزی، بانک کشاورزی

۲- سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی، معادل مبلغ بدهی انتقال‌یافته افزایش می‌یابد. وزارت جهاد کشاورزی موظف است مراتب اجرای این بند را با ارایه تاییدیه سازمان حسابرسی، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نماید.

۳- بدهی‌های موضوع این تصویب‌نامه طبق قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و یا از محل اعتبارات مصوب مربوط در قوانین بودجه سنواتی مورد تسویه قرار می‌گیرد.

۴- سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است پیش‌بینی‌های لازم را در قوانین بودجه سنواتی معمول نماید.

اسحاق جهانگیری این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.65)
1335.3
8.59
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.