معافیت مالیاتی برای پتروشیمی‌های پاک

پالایشگاه نفت مالیات

مجتمع‌های پتروشیمی اگر آلایندگی خود را کاهش دهند، از معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از وب‌سایت رسمی وزارت نفت، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره بازنگری دستورالعمل اجرایی پرداخت عوارض آلایندگی مجتمع‌های پتروشیمی گفت: سازمان محیط‌زیست میزان آلایندگی واحدهای پتروشیمی را بر اساس دستورالعمل تدوین‌شده اندازه‌گیری و بررسی می‌کند و در صورت کاهش آلایندگی واحدها، مجتمع پتروشیمی از پرداخت مالیات معاف می‌شود.
سعید متصدی افزود: واحدها و مجتمع‌های پتروشیمی یا باید آلایندگی خود را کاهش دهند یا مالیات پرداخت کنند که امیدواریم به‌تدریج شاهد کاهش آلایندگی مجتمع‌های پتروشیمی و حرکت به سوی تحقق هوای پاک باشیم.

معاون سازمان محیط‌زیست از آمادگی این سازمان برای گسترش همکاری‌ها با طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی برای صیانت از محیط‌زیست خبر داد و گفت: هر یک از واحدهای پتروشیمی که برنامه کاهش آلایندگی خود را در یک بازه زمانی مشخص به ما اعلام کند از حمایت و همکاری سازمان محیط‌زیست برخوردار می‌شود.
به گزارش ایرنا، نخستین مشعل در پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی بیست و ششم اردیبهشت‌ماه با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست خاموش شد.

معصومه ابتکار در این آیین گفت: دولت یازدهم تلاش کرده است رشد بخش‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی همواره بدون آلایندگی باشد و خاموش شدن نخستین مشعل پالایشگاه‌های پارس جنوبی نیز در همین راستاست.

وی یادآوری کرد: کسب جایزه ملی زیست‌محیطی توسط وزارت نفت در سال 1395 بیانگر اهتمام دولت تدبیر و امید به بخش محیط‌زیست است.

بر اساس اعلام مسئولان شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی از سال 1387 تاکنون میزان مشعل سوزی در پارس جنوبی 82 درصد کاهش ‌یافته که این موفقیت علاوه بر صرفه‌جویی 428 میلیون دلاری استقبال سازمان‌های مردم نهاد زیست‌محیطی را نیز به دنبال داشته است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند