اکسکوینو

مهدکودک‌ها،پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل شد

آلودگی هوا|+تجارت نیوز

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مصوبات شب گذشته کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای فردا ( ۱۱ دی ماه) نیز به قوت خود باقی است.

کیومرث کلانتری اظهارکرد: مهدهای کودک، پیش دبستانی و مقاطع تحصیلی ابتدایی مدارس تهران و ری،ورامین، شهریار، شمیرانات، قدس، قرچک، پاکدشت و ملارد همچنین مدارس ابتدایی و متوسطه استثنایی در این شهرستانها فردا تعطیل خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، کیومرث کلانتری افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از .,۵ میکرون فراتر از حد مجاز و بیانگر شرایط ناسالم است.

وی گفت: افزود: بر همین اساس هماهنگی‌های لازم اعضای کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا جهت اخذ تصمیمات لازم به انجام رسید.

کلانتری ادامه داد: محدودیت اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل به استثنای سرویس مدارس و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران فردا نیز ادامه دارد.

وی اظهار داشت: خدمات رسانی اورژانس تهران با آمادگی کامل برای شهروندان تهرانی در میادین و مراکز پر تردد ادامه‌دار می‌باشد.

کلانتری ادامه داد: دیگر مصوبات کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای تهران در روز قبل، مانند محدودیت فعالیت‌های عمرانی و جلوگیری از تردد خودروهای سبک و سنگین فاقد معاینه فنی و دودزا در سطح شهر تهران و توقف فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و تولید بتن نیز برای فردا همچنان به قوت خود باقی است.

وی تصریح کرد: تردد کلیه کامیون‌ها در سطح شهر تهران به جز کامیون‌های حمل زباله و مواد سوختی و فاسد شدنی فردا ممنوع است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، دبیرکارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای تهران با اشاره به جلوگیری از انجام هرگونه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای فردا از شهروندان خواست فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز را کاهش داده و از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری نمایندو افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازتردد های غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند