مک لارن P15 ابرخودروی جدید انگلیسی

بعد از معرفی مدل 650S که یک نمونه بهینه شده از مک لارن 12C می‌باشد، اکنون برای پر کردن شکاف بین این مدل و هایپرکار P1، مک لارن مدل p15 را معرفی خواهد کرد. مک لارن جدید با شاسی یک تکه فیبرکربنی ساخته می شود که از مدل 12C به عاریت گرفته شده و البته

بعد از معرفی مدل 650S که یک نمونه بهینه شده از مک لارن 12C می‌باشد، اکنون برای پر کردن شکاف بین این مدل و هایپرکار P1، مک لارن مدل p15 را معرفی خواهد کرد.

مک لارن جدید با شاسی یک تکه فیبرکربنی ساخته می شود که از مدل 12C به عاریت گرفته شده و البته اکنون این پلتفرم، در تمام سوپر خودروهای مک لارن، مشترک می‌باشد. وجه اشتراک دوم آن هم موتور 3.8 لیتری هشت سیلندر V شکل مجهز به توربوی دوقلو است که قدرتی مابین 641 اسب بخار مدل 650S و 727 اسب بخار مدل P1 را ارائه می‌کند.


مک لارن P15 از سیستم انتقال نیروی توسعه یافته توسط تیم فرمول یک این شرکت با مشارکت هوندا بهره می‌برد. همچنین ممکن است گیربکس هفت سرعته دو کلاچه با موتور توسعه یافته توسط ریکارو هم مورد استفاده قرار گیرد.


خانواده خودروهای سوپراسپرت مک لارن با ورود مدل 500 اسبی P13 که جوان‌ترین و ارزان‌ ترین عضو نیز می‌باشد، در نهایت تکمیل خواهد شد.


نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند