اکسکوینو

واکسیناسیون۷۰ درصدی مردم استان تهران در دوز اول

تجارت نیوز

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از واکسیناسیون دوز اول حدود ۷۰ درصد جمعیت استان تهران خبر داد و گفت: تعدادی از همشهریان متاسفانه هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکردند که این شهروندان می‌توانند به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: از جمعیت ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان تهران تقریبا حدود ۷۰ درصد آنان دوز اول واکسن را دریافت کردند و امید است در روزهای آتی این روند افزایش یابد.

زالی همچنین از واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی تا صبح روز گذشته خبر داد و گفت: دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر آنان هر دو دوز را دریافت کردند.

وی افزود: روزانه حدود ۷۰ درصد مراجعان به مراکز ما دوز اول را دریافت می‌کنند ۳۰ درصد نیز دوز دوم را دریافت می‌کنند.

زالی با اشاره به فعالیت ۱۹ مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی و سایر مراکز تجمیعی به همه شهروندان تهرانی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکردند توصیه کرد در اسرع وقت برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با توجه به شرایط مطلوب واکسیناسیون و کاهش آمار بیماری کرونا در تهران تاکید کرد: از نظر علمی بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون همین الان است که در شرایط افول بیماری قرار داریم.

به گفته وی با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون زمینه دسترسی آسان همشهریان به واکسن فراهم شده اما تعدادی از همشهریان متاسفانه هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکردند و توصیه کرد این شهروندان تهرانی به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، به گفته زالی بر اساس مطالعات افرادی که واکسن می‌زنند ۵ برابر کمتر در خطر ابتلا به کرونا، ۲۹ برابر کمتر احتمال بستری در بیمارستان به عنوان بیمار بدحال و ۱۱ برابر کمتر احتمال مرگ و میر دارند. این درحالی است که ۹۰ درصد بیمارانی که به دلیل شدت بیماری کرونا بستری می‌شوند واکسن نزدند.

راه اندازی سامانه اعزام واحدهای سیار واکسیناسیون در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت از راه اندازی واحدهای سیار واکسیناسیون برای افراد ناتوان در تهران خبر داد و گفت: افراد ناتوانی که قادر به مراجعه به مراکز واکسیناسیون نیستند می‌توانند به سامانه vaccine.sbmu.ac.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند. این واحدهای سیار براساس زمان‌بندی به درب منزل این افراد برای واکسیناسیون اعزام خواهند شد.

زالی افزود: افرادی که به دلیل بیماری، ناتوانی، نداشتن همراه و … نمی‌توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند پس از ثبت اطلاعات در سامانه مذکور پیامکی را دریافت خواهند کرد و پس از طی مراحل در زمان بندی مقرر واحدهای سیار برای تزریق واکسن به نشانی این افراد اعزام خواهند شد.

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند