موضوعات داغ:

میوه شب عید در ۴۵۰ واحد در تهران عرضه می‌شود

میوه شب عید در ۴۵۰ واحد در تهران عرضه می‌شود

رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران گفت: برای تنظیم بازار شب عید ۴۵۰ مرکز شامل واحدهای صنفی، مراکز سیار و غرف میادین میوه و تره‌بار، میوه تنظیم بازاری با قیمت مصوب پرتقال ۱۸۰۰ تومان و سیب ۲۷۰۰ در تهران عرضه می‌کنند.

سعید سبزعلی رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران و نماینده تعزیرات حکومتی، اظهار کرد: توزیع میوه تنظیم بازار برای شب عید در میادین میوه و تره‌بار شهردار تهران از امروز آغاز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: برای تنظیم بازار میوه شب عید همچنین 51 مکان سیار توزیع میوه به صورت چادر نیز ایجاد شده است، اتحادیه فروشندگان میوه نیز بر اساس ظرفیت خود روزانه 50 تا 100 واحد صنفی را معرفی می‌کنند تا محصولات تنظیم بازاری در اختیار آنها قرار گیرد وزیر نظر کمیته تنظیم بازار اقدام به عرضه خواهند کرد.

رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران ادامه داد: در صورتی که از پتانسیل‌های کامل استفاده شود و اتحادیه فروشندگان میوه بتوانند تا سقف 300 واحد صنفی را معرفی کنند به صورت بلقوه امکان توزیع میوه شب عید در 400 تا 450 واحد عرصه میوه وجود دارد.

سبزعلی در ارتباط با کیفیت میوه‌های تنظیم بازار شب عید گفت: این محصولات در سال جاری کیفیت مناسبی دارد زیرا قبل از ذخیره‌سازی توسط یک شرکت بازرسی مورد بررسی قرار گرفته است و محصولات بی‌کیفیت را ارجاع داده است و قبل از ذخیره‌سازی از گردانه حذف شده است.

وی خاطرنشان کرد: میوه‌های تنظیم بازاری قبل از عرضه به بازار مصرف مجددا مورد بازرسی و سورت مجدد قرار می‌گیرد و میوه‌های ضعیف و ایراددار حذف خواهد شد.

رئیس بازرسی میدان مرکزی میوه و تره‌بار شهر تهران گفت: سیب عرضه شده در طرح تنظیم بازار محصول درجه یک دماوند و پرتقال عرضه شده نیز محصول ممتاز شمال کشور است و قرار بر این است که در سال جاری هیچ محصول خرابی در بازار عرضه نشود.

سبزعلی با تاکید بر اینکه در بازار شب عید امسال میوه‌های تنظیم‌بازاری پیشرفت خوبی از نظر کیفیت داشته است، ما به عنوان دستگاه بازرسی در سطح عرضه نیز اجازه نخواهیم داد محصولات بی‌کیفیت عرضه شود و امیدواریم که مردم رضایت لازم را داشته باشند.

وی افزود: در صورتی که اصناف عرضه کننده میوه شب عید نرخ‌های مصوب را رعایت نکنند، طبق قانون 57 نظام بانکی با آنها برخورد خواهد شد و برگه جریمه صادر می‌شود.

نماینده سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مردم نیز می‌توانند گزارش‌های خود را به سامانه مردمی 127 اعلام کنند تا همکاران ما به سرعت به محل اعزام شوند و برخورد لازم را انجام دهند؛ در سال جاری همچنین واحدهای بازرسی نیز در مراکز میوه شب عید به صورت مستقر حضور دارند.

سبزعلی در پایان با اشاره به نرخ میوه تنظیم بازاری گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال 1800 تومان و سیب دماوند زرد و قرمز 2700 تومان است اما در صورتی که نیاز باشد این قیمت‌ها به سرعت تعدیل می‌شود زیرا بر اساس تنظیم ستاد تنظیم بازار نرخ‌های میوه‌های تنظیم بازاری باید 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار باشد.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند