رئیس اتاق اصناف تهران:

واحدهای صنفی توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند

واحدهای صنفی توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند

قاسم نوده فراهانی گفت: واحد‌های صنفی تعطیل هستند و توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند و در این مورد درخواست زمان کردیم، اما تا امروز جوابی نگرفته‌ایم. ما توقع داریم زمان کافی در اختیار اصناف داده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در برنامه شبکه خبر گفت: طرح گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند مبتنی بر بازگشایی برخی واحد‌های صنفی از ۳۰ فروردین آغاز می‌شود اما پاساژ‌ها نباید از ۳۰ فروردین فعالیت داشته باشند.

وی افزود: همه واحد‌های صنفی فکر می‌کنند ما مسئولان اصناف این تصمیمات را گرفته‌ایم، اما ستاد مقابله با کرونا مسئول این چنین تصمیمات است و ما موظف به اجرا هستیم.

نوده فراهانی گفت: اصناف مشروط بازگشایی می‌شوند و رعایت دو متر فاصله، استفاده از ماسک و دستکش حتماً باید لحاظ شود و کالا نباید پس گرفته شود، واحد‌های صنفی حتماً باید ضدعفونی شوند، خود مشتری‌ها باید کارت بکشند و از همه مهمتر صنوف باید در سایت وزارت بهداشت ثبتنام کنند.

نوده فراهانی درباره خبر بازگشایی پاساژ‌ها هم گفت: ویروس اگر کنترل شد؛ پاساژ‌ها هم بازگشایی می‌شود.

وی درباره مالیات هم گفت: واحد‌های صنفی تعطیل هستند و توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند و در این مورد درخواست زمان کردیم، اما تا امروز جوابی نگرفته‌ایم. ما توقع داریم زمان کافی در اختیار اصناف داده شود.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ما توقع نداریم مالیات بخشیده شود؛ اما اصناف زمان می‌خواهند.

نوده فراهانی درباره بیمه هم گفت: اگر قرار است برای اصناف کاری انجام شود باید تسریع شود، چون هر چه زمان بگذرد دردی را دوا نخواهد کرد.

وی افزود: اگر قرار است سازمان تامین اجتماعی اقدامی انجام دهد الان موقع آن است، اما تاکنون اقدامی انجام نشده است. اصناف آسیب دیده نیازمند حمایت هستند و دولت باید وام کم بهره در اختیار اصناف قرار دهند.

منبع: صدا و سیما

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند