تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نان گران نمی‌شود

نان گران نمی‌شود

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور گفت: افزایش قیمت گندم تاثیری در افزایش نرخ آرد و نان نخواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، عطاءالله هاشمی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو خرید گندم، جرقه های امید را در دل کشاورزان به خصوص گندمکاران روشن کرد. اما این روند تاثیری بر قیمت آرد و نان نخواهد داشت.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود در بازارهای جهانی و رقابت گندم با نهاده‌های دامی در کشور، نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید هر کیلو محصول در شورای قیمت‌گذاری مصوب شد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران اظهار کرد: از هیئت دولت تقاضا کردیم که مبلغی را به عنوان هدیه برای گندم در نظر بگیرد که در نهایت نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای خرید هر کیلو گندم مورد موافقت قرار گرفت.

یارانه نان حفظ می‌شود

او با بیان اینکه مردم نگرانی در خصوص قیمت نان نداشته باشند، توضیح داد: همیشه دولت یارانه‌ای برای نرخ نان برای اقشار آسیب‌پذیر در نظر می‌گیرد. بنابراین تعیین نرخ خرید تضمینی گندم تاثیری بر نرخ آرد و نان دولتی نخواهد داشت.

هاشمی اضافه کرد: برآوردها حاکی از آن است که امسال تولید گندم به ۱۰ میلیون تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد که با این وجود نیازی به واردات نداریم یا در صورت نیاز واردات کاهش می یابد.

منبع: ایرنا 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند