با حضور سرمایه‌گذاران، فعالان و تحلیلگران بازار سرمایه

نخستین دوره یک روزه بورس به زبان ساده برگزار شد

نخستین دوره یک روزه بورس به زبان ساده برگزار شد

نخستین کارگاه یک روزه بورس به زبان ساده و ورود هوشمندانه به بازار سهام در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

به‌گزارش تجارت‌نیوز؛ در این دوره یک روزه شیوه‌های سرمایه‌گذاری، معرفی بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر و ریسک‌گریز، نحوه معامله‌گری شخصی، روش تحلیل بنیادی، تکنیکال، روانشناسی بازار و خرید و فروش اینترنتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در دوره یک‌روزه بورس به زبان ساده سرمایه‌گذاران به‌صورت عملی با الفبای سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شدند. خرید و فروش سهام به صورت آنلاین، بکارگیری روش تکنیکال برای شناسایی بهترین زمان خرید و فروش و نحوه محاسبه ارزش سهام شرکت‌ها از جمله محورهای این نشست است. همچنین این کارگاه در چهار محور توسط تحلیلگران بازار سرمایه مورد ارزیابی قرار گرفت. در نخستین محور کارگاه محمدرضا قاسمی، سرپرست گروه تحلیل کارگزاری مبین سرمایه، مقدمات بازار سرمایه را تشریح کرد تا سرمایه‌گذاران با دید باز وارد بازار شوند.

محور دوم این کارگاه نحوه خرید و فروش آنلاین بود که فواد غلام‌نژاد، مهندس نرم‌افزار نحوه کار با پنل آنلاین را توضیح داد تا کارآموزان بتوانند در حساب شخصی خود خریدوفروش اینترنتی سهام کنند. مقدمات تحلیل بنیادی سومین محور این کارگاه است که مجید ششمانی، کارشناس ارشد مدیرت مالی از مقدمات این محور می‌گوید و به دانشجویان می‌آموزد که سهام ارزان و گران را تشخیص دهند.

یادگیری اصول اولیه تحلیل تکنیکال نیز چهارمین محور این کارگاه محسوب می‌شود که توسط احسان کامیابی، تحلیل‌گر و فعال بازار سرمایه، کارآموزان را با اصول اولیه تحلیل تکنیکال آشنا خواهد کرد تا بهترین زمان خرید و مناسب‌ترین موقعیت فروش را کشف کنند. حال قرار است بعد از پایان این کارگاه آموزشی شرکت‌کنندگان گواهی را از طرف شرکت کارگزاری مبین سرمایه مورد تایید کمیته راهبردی آموزش بازار سرمایه و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادر دریافت خواهند کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند