نخستین پرواز ایران‌ایر بعد از ۲۲ سال از تهران به نوشهر

مدیر فرودگاه نوشهر گفت: یک فروند هواپیمای مدرن تازه خریداری شده پسابرجامی از نوع ATR72-600 شرکت ایران‌ایر پس از 22 سال از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه نوشهر وارد شد.

اکبر فریفته روز جمعه در حاشیه ‌نخستین پرواز شرکت هواپیمایی ایران‌ایر پس از ۲۲ سال به فرودگاه نوشهر اظهار کرد: شرکت هواپیمایی ایران‌ایر پروازهای خود را در مسیر تهران – نوشهر و برعکس برنامه‌ریزی کرده است و در حال حاضر به صورت فوق‌العاده قرار است روزهای جمعه و یکشنبه انجام شود، اما امکان تغییر روزها وجود دارد که به فرودگاه نوشهر اعلام می‌شود.

وی با اشاره به تقاضای بسیاری از گردشگران برای ادامه پرواز تهران – نوشهر گفت: طبق برنامه قرار است پرواز ایران‌ایر حوالی ساعت 10 و 45 دقیقه از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران پرواز کند و حوالی ساعت 11 و 15 دقیقه نیز در فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند.

مدیر فرودگاه نوشهر افزود: ایران‌ایر سال 74 پروازهای خود را در مسیر تهران نوشهر قطع کرد و پس از خرید هواپیماهای جدید از سر گرفت.

فریفته در خصوص این نوع هواپیما بیان کرد: این هواپیما از نوع ای‌تی‌آر است که ظرفیت 72 نفر را دارد.

فرودگاه نوشهر یکی از دو فرودگاه غرب مازندران است که هم‌اکنون در تمامی روزهای هفته در مسیر رفت و برگشت نوشهر – مشهد و نوشهر – تهران پرواز دارد.

بیشتر پروازهای کنونی در مسیرهای پروازی این فرودگاه را شرکت آسمان بر عهده دارد.

طی چند سال گذشته بسیاری از گردشگران و مسافران که قصد سفر به منطقه غرب مازندران را داشتند از فرودگاه رامسر پرواز می‌کردند و در بسیاری از همایش‌ها و برنامه‌هایی که در نوشهر و چالوس برگزار می‌شد ،مهمانان ویژه این‌گونه همایش‌ها مسیر یک ساعته از رامسر تا چالوس و نوشهر را مجدد طی می‌کردند و این امر موجب نارضایتی اغلب گردشگران و مهمانان بود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند