ورود قیمت خرید دلار به کانال ۱۳ هزار تومانی / نرخ ارز نیمایی در ۱۳ اردیبهشت ۹۹

ورود قیمت خرید دلار به کانال ۱۳ هزار تومانی / نرخ ارز نیمایی در ۱۳ اردیبهشت ۹۹

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به یازدهم اردیبهشت ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار نیمایی رقم ۱۴ هزار و ۷۹۵ تومان اعلام شده که ۳۶۹ تومان کاهش داشته و این در حالیست که جدیدترین نرخ دلار در صرافی ملی ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۱۱ اردیبهشت ماه است که بر این اساس آخرین نرخ خرید دلار با کاهش بیش از هزار تومانی ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان و نرخ فروش دلار با افت ۳۶۹ تومانی، ۱۴ هزار و ۷۹۵ تومان تعیین شده و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند